Strona główna

Ogłoszenia 03 wrzesień 2023

salwatorianie 2 września 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

03 września 2023 r.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy dzisiaj od godziny 17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • we wtorek wspomnienie bł. Marii od Apostołów, założycielki sióstr salwatorianek
 • w piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 1. W poniedziałek 04 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona o godz. 8.00. Przy tej okazji, pragniemy przypomnieć, że uczestnictwo w katechezie szkolnej daje dzieciom i młodzieży możliwość poznawania Boga i Kościoła, jest bardzo ważną częścią przygotowania do sakramentów i dlatego należy do obowiązków dzieci i rodziców.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 Msza św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana, o świętość życia dla kapłanów i o nowe powołania. Po Mszy św. Salwatorianie świeccy zapraszają na spotkanie.
 3. Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację odpustu parafialnego i tradycyjnego festynu Michałki, które odbędą się 01 października zapraszamy na spotkanie w salce, w najbliższą środę 06 września  o godzinie 19:00.
 4. Katechetów uczących w szkołach Sp.1, Sp.3, oraz Liceum,  zapraszamy na spotkanie    katechetyczne w czwartek 07 września o godzinie 19:00.
 5. Swoją działalność po wakacjach wznawia nasz chór parafialny. Zapraszamy chórzystów oraz tych którzy chcieliby dołączyć, na pierwszą powakacyjną próbę w piątek o godzinie 19:00.
 6. Zapraszamy dzieci na Dziecięcą Służbę Maryi. Pierwsze po wakacjach spotkanie odbędzie się w sobotę 9 września, o godz. 11.00 w salce parafialnej.
 7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę 09 września od godziny 9:00
 8. Salwatorianie świeccy zapraszają na otwarte rekolekcje, które odbędą się w Trzebini od 15 do 17 września. Rekolekcje poprowadzi salwatorianin ks. Józef Tarnówka. Więcej szczegółów w gablocie; zapisy w zakrystii.
 9. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. W przyszły piątek 08 września o godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni.
 11. W niedzielę 10 września na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy matki w stanie błogosławionym. Podczas Mszy zostanie im udzielone „Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa”.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.