Ogłoszenia 1.05.2022 r.

salwatorianie 30 kwietnia 2022

1 maja 2022 r.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła można wylosować karteczkę z namiarem na słowo z Biblii, jakie Bóg chce dzisiaj Tobie ofiarować. Zachęcamy, aby w domu sięgnąć po Pismo święte.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  • w poniedziałek św. Atanazego
  • we wtorek Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski
  • w środę św. Floriana, patrona strażaków
  • w piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w kościele o 17.30, na Placu Słonecznym o 19.30.
  2. We wtorek 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Pamiętajmy o modlitwie za ojczyznę. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W czwartek o godz.00 Msza św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana, o nowe powołania i świętość życia kapłanów. Po Mszy Salwatorianie świeccy zapraszają na spotkanie w duchu bł. Franciszka.
  5. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek przed ranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.
  6. W piątek po Mszy wieczornej chór parafialny zaprasza na adorację w intencji pokoju na Ukrainie.
  7. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Ks. Karol odwiedzi swoich chorych w osobnym terminie.
  8. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Żywego różańca i zmiana tajemnic.
  9. Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny bł. Edmunda na spotkanie 8 maja o godz. 15.00 w domu sióstr przy ul. Sienkiewicza.
  10. Ofiary składane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  11. W związku ze znoszeniem obostrzeń sanitarnych od poniedziałku w naszym kościele nie będziemy wyznaczali osobnych miejsc do udzielania Komunii św. do ust i na rękę. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z nauczaniem Kościoła, wierni w dalszy ciągu mogą przyjmować Komunię św. w jednej i drugiej formie, a więc do ust lub na rękę.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. artykuł o nabożeństwie majowym. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  13. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  14. Do wieczności przeszli: Czesław Trzaska z ul. Reja, Danuta Gniadzik z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…