Ogłoszenia 1.09.2019 r.

salwatorianie 31 sierpnia 2019

1 września 2019 r.

1. Zapraszamy dzisiaj do odwiedzenia biblioteki parafialnej w godz. od 10.30 do 12.00.
  2. Dzisiaj również adoracja Najświętszego Sakramentu; rozpoczęcie o godz. 17.00.
  • we wtorek św. Grzegorza Wielkiego
  • w czwartek salwatoriańską błogosławioną, matkę Teresę od Apostołów
  1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona o godz. 8.00. Pragniemy przypomnieć, że uczestnictwo w katechezie szkolnej daje dzieciom i młodzieży możliwość poznawania Boga i Kościoła, stanowi także istotny element przygotowania do sakramentów. Wypisanie dziecka z religii przez rodziców jest poważnym naruszeniem obowiązku przekazywania wiary.
  2. 29 września będziemy przeżywali odpust i festyn parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich którzy chcą włączyć się w organizację festynu odbędzie się w środę o godz. 19.00 w salce.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania; o00 Msza św. o beatyfikację o. Franciszka Jordana.
  4. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. i po południu, zwłaszcza dla dzieci, od godz. 17.00. O godz. 17.30 obrzęd Komunii św. poza Mszą św.
  5. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie chóru parafialnego, na które zapraszamy również nowe osoby.
  6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
  7. Dziewczynki z DSM zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie, które odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.
  8. W sobotę o godz. 17.30 różaniec; o 18.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca; po Mszy zmiana tajemnic.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy matki w stanie błogosławionym. Podczas Mszy zostanie im udzielone „Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa”.
  10. Ofiary składane za tydzień będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  11. Dobiega końca pierwszy etap prac związanych z wykonaniem wystroju prezbiterium naszego kościoła. Jeszcze w tym tygodniu nabożeństwa, adoracja i spowiedź od poniedziałku wieczorem do piątku rano będą odbywały się w kaplicy domu zakonnego. Gdyby ktoś chciał pomóc w posprzątaniu kościoła, serdecznie prosimy i zapraszamy w czwartek wieczorem o godz. 19.00.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z prasą wyłożone są także obrazki z modlitwą w intencji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  14. Do wieczności przeszli: Zbigniew Kowalczyk z Warszawy, Wacław Wasilewski z ulicy Dworcowej. Wieczny odpoczynek…