Ogłoszenia 10.09.2017 r.

salwatorianie 9 września 2017

10 września 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, na tacę. Są one przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Ofiary złożone w poprzednią niedzielę w ramach „Akcji szkoła” wyniosły 1837 zł.
  • w środę św. Jana Chryzostoma
  • w czwartek Podwyższenie Krzyża Świętego
  • w piątek Najświętszą Maryję Pannę Bolesną
  • w sobotę św. Korneliusza i Cypriana
  1. Zapraszamy rodziców młodzieży, która w przyszłym roku ma przystąpić do bierzmowania, na spotkanie w  poniedziałek o godz. 19.00 w kaplicy domu zakonnego.
  2. Młodzież pragnącą przystąpić w przyszłym roku do bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek na godzinę 19.00 w kaplicy domu zakonnego. Zapraszamy również dorosłych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcieliby to uczynić, na osobne spotkanie, które odbędzie się również we wtorek o godz. 20.00.
  3. W środę 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 różaniec, po nim procesja i Apel Jasnogórski.
  4. Zapraszamy wszystkich młodych w wieku od 13 do 18 lat na spotkania w każdy piątek o 19.00 do salki pod kościołem.
  5. Chcielibyśmy zaproponować pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej w terminie od 28 lutego do 7 marca 2018 r., w cenie, w zależności od wersji programu od 3600 do 4100 zł. Spotkanie informacyjne odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
  6. Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piastowie serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę w Szkole przy ul. Żbikowskiej. Poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów będzie również przeprowadzona zbiórka krwi, której organizatorem jest Piastowski Klub Krwiodawców. Ambulans oczekiwał będzie w godzinach od 9 do 12.30.
  7. W związku z przygotowaniami do odpustu i festynu parafialnego Michałki, który odbędzie się 1 października prosimy o wsparcie materialne. Do kancelarii i zakrystii można przynosić drobne rzeczy na loterię, można także ofiarować różne usługi, które będą cegiełką wspierającą loterię. Prosimy jednak, aby nie przynosić książek.
  8. 7 października rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Spotkania będą odbywały się w 4 kolejne soboty. Więcej informacji znajduje się na stronie parafii.
  9. Informujemy, że rozważana jest możliwość przesunięcia Mszy św. dla dzieci w niedzielę z godz. 11.00 na 12.30. Prosimy o ewentualne uwagi na ten temat.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in.: O wpływie książek na tożsamość narodu. Na stoliku z prasą znajdują się kalendarze misyjne w cenie 6 zł. Kupując je wspieramy misje prowadzone przez Salwatorianów. Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki „Ziarna”.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.