Ogłoszenia 10.10.2021 r.

salwatorianie 9 października 2021

10 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdecznie za nie dziękujemy. Ofiarami składanymi do skarbon wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • w środę bł. Honorata Koźmińskiego
  • w piątek św. Teresę z Avila
  • w sobotę św. Jadwigę Śląską
  1. W środę zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie: po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 różaniec, po nim procesja i Apel Jasnogórski. W środę nie będzie różańca o godz. 17.30.
  2. W pozostałe dni nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  3. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w czwartek: o godz. 17.30 różaniec, po nim Msza św. z poświęceniem różańców. Po Mszy katecheza dla rodziców i dzieci.
  4. Za tydzień w cenie 25 zł będzie można nabyć książki autorstwa zmarłego ks. Hieronima. Dochód zostanie przekazany na fundację im. Heleny Kmieć, która wspiera m. in. dzieła zapoczątkowane przez ks. Hieronima w Tanzanii.
  5. W sobotę 23 października planujemy jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz św. Jadwigi w Trzebnicy. Koszt autokaru ok. 80 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii.
  6. W przyszłym miesiącu szczególną modlitwą otoczymy naszych zmarłych. Każdego dnia będziemy odprawiali Mszę św. i odmawiali różaniec w intencji poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można zabierać ze stolika z prasą i czytelnie wypełnione składać w zakrystii lub skarbonach z tyłu kościoła.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. czym jest Dzień Dziecka Utraconego? Na stoliku z prasą znajduje się nowy nr Salwatora oraz kalendarze misyjne. Wzakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  8. Kino „Baśń” w Piastowie zaprasza na film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, którego pokaz będzie odbywał się od 15 do 17 października o godz. 19.00. Ceny biletów 14 i 18 zł.
  9. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  10. Do wieczności przeszli: Henryk Milczarek z Warszawy, Krystyna Fic z ul. Orzeszkowej. Wieczny odpoczynek…