Strona główna

Ogłoszenia 10 września 2023

salwatorianie 9 września 2023
 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 września 2023 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę Wsp. Św. Jana Chryzostoma Biskupa i DK.
 • w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Św.
 • w piątek Wsp. Najśw. Maryi Panny Bolesnej
 • w sobotę Wsp. Św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.
 1. W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim: po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 różaniec i Apel Jasnogórski.
 2. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Św., zapraszamy na spotkanie w środę 20 września o godz. 19.00. (nie w tą środę najbliższą , ale następną).
 3. Kandydatów do bierzmowania rok I (ósme klasy) zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19.00 do salki pod tarasem, kandydatów do bierzmowania rok II ( klasy I szk. średniej) we wtorek również na 19.00.
 4. Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację odpustu parafialnego i tradycyjnego Festynu Michałki, które odbędą się 1 października, zapraszamy na kolejne spotkanie w czwartek po Mszy Św. wieczornej. Już teraz zapraszamy dzieci do udziału w konkursie The Voice of Parafia w wieku od 6 -14 lat. Tematyką jest piosenka religijna. Osoby chcące wziąć udział w konkursie, proszone są o zgłoszenie się do swojego katechety i podanie tytułu piosenki, którą chciałyby zaprezentować oraz dostarczyć linię melodyczną. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 września. Młodsze dzieci w wieku 3 – 9 lat zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, w którym dowolną techniką można przedstawić postać naszego Patrona Michała Archanioła. Rysunki można dostarczyć do dnia 24 września. Kolejny konkurs to „Nasza rodzina  w rodzinie parafialnej”. Zadanie polega na wykonaniu przez dzieci ze szkoły podstawowej z rodzicami plakatu lub albumu ukazującego Waszą rodzinę w parafii. Prace można również do 24 września składać u swojego katechety. Wyniki konkursów ogłoszone zostaną podczas festynu. Odbędzie się też tradycyjny konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Prosimy także o wsparcie, do kancelarii i zakrystii można przynosić rzeczy na loterię, można także ofiarować różne usługi, które będą cegiełką wspierającą loterię.
 5. Śpiewających, młodzież i dorosłych, zapraszamy do udziału w chórze parafialnym; próby w piątki o godz. 19.00 w salce.
 6. Salwatorianie Świeccy zapraszają do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w Trzebini od 15 do 17 września. Rekolekcje poprowadzi salwatorianin ks. Józef Tarnówka. Więcej informacji znajduje się w gablocie; zapisy w zakrystii.
 7. W październiku w naszej parafii będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. Specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.