Strona główna

Ogłoszenia 10 marca 2024

salwatorianie 16 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 marca 2024 r.
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1. Dziękujemy ks. Sławomirowi Nodze za przeprowadzenie czwartych Misji Świętych w historii naszej parafii i życzymy Mu siły i mocy Bożej w działalności apostolskiej.
2. Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w przeżycie tego świętego czasu zarówno podczas liturgii Mszy Św., prowadzenie Różańców, Nabożeństw, Apeli Jasnogórskich jak i Drogi Krzyżowej, księżom, siostrom Służebniczkom, ministrantom, grupom parafialnym, osobom indywidualnym. Panu Leszkowi Lesińskiemu dziękuję za przygotowanie Krzyża Misyjnego.
3. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
4. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego w środę w salce po Mszy wieczornej.
5. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz. 8.00 i 17.15, dla dzieci o 16.30. Po nabożeństwie dla dzieci możliwość przyjęcia Komunii św.
6. Serdecznie zapraszamy na parafialne wyjście do kina na film „Powołany 2 „. Przed emisją filmu odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi ks. Rafał. Seans odbędzie się w czwartek 21 marca o godz. 19.00. Koszt biletu 20 zł. Zapisy w zakrystii.
7. Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszej parafii do Góry Kalwarii odbędzie się w piątek 22 marca. Zapisy również w zakrystii.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów śląskich: Jasna Góra, Piekary, Góra Św. Anny, Kamień Śląski, Wrocław – Ostrów Tumski, Krzeszów, Wyjazd 2 kwietnia we wtorek rano po świętach, powrót w czwartek wieczorem. Koszt 700 zł. Zapisy w zakrystii.
9. Dzieci z DSM – u w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać ozdoby świąteczne za dowolną ofiarę. Dochód przeznaczony jest głównie na wyjazd wakacyjny.
10. W ubiegłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosły 12180 zł. Serdecznie za nie dziękujemy.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. O roli Kobiet w Kościele. Na stoliku z prasą znajduje się także drugi numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
12. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.