Strona główna

Ogłoszenia 11luty 2024

salwatorianie 10 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 lutego 2024 r.
6 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który jest czasem przygotowania do obchodów Paschy. Wprowadzeniem będzie obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. w naszym kościele w Środę Popielcową o godz.: 7.30, 9.30, o 16.00 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanych pokarmów co do ilości i jakości.
3. Po przerwie wracamy do naszych Wieczorów Uwielbienia, dlatego w najbliższą sobotę 17 lutego po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wieczór uwielbienia poprowadzi wraz z zespołem naszej parafii ks. Przemysław Marszałek SDS.
4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
• Droga krzyżowa w piątek: dla dorosłych o godz.: 8.00 i 17.15 i dla dzieci o 16.30
• Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15
5. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi zapraszają rodziców zainteresowanych zapisem dziecka do przedszkola sióstr, na zebranie informacyjne 4 marca 2024r. o godzinie 17:30. Zapisy dotyczą dzieci 3 i 4 – letnich. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in.: rozmowa o tym jak dobrze przeżyć rozpoczynający się Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. Do nabycia także Gość Extra poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
8. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
9. Do wieczności przeszli: Wiesława Krassowska z ul. Orzeszkowej. Wieczny odpoczynek…