Strona główna

Ogłoszenia 12 maja 2024

salwatorianie 11 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 maja 2024 r.
7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
• w poniedziałek Wsp. Najśw. Maryi Panny z Fatimy.
• we wtorek Święto Św. Macieja, Apostoła.
• w czwartek Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w kościele o 17.30, na Placu Słonecznym o 19.30.
3. W poniedziałek 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, o 18.00 Msza Św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 19.00 różaniec i procesja wokół kościoła. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy o przyniesienie świec.
4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania rok 1 w poniedziałek o 18.30 w salce, rok 2 we wtorek o 18.30 również w salce.
5. W kolejne dni tygodnia we wtorek i środę po Mszy Św. wieczornej będą odbywały się próby dzieci, przed uroczystością I Komunii Św. W czwartek i piątek o godz. 16.00 przystąpią one po raz pierwszy do spowiedzi świętej, a w sobotę podczas dodatkowej Mszy Św. o godz. 11.00 do I Komunii Św.
6. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy Św.
7. W piątek 10 maja w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich miała miejsce inauguracja procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Heleny Kmieć – woluntariuszki Woluntariatu Misyjnego Salvator, która zginęła 7 lat temu w Boliwii. Na jej grobowcu w Libiążu gdzie jest pochowana, są umieszczone słowa Założyciela Salwatorianów: „Dopóki żyje na świecie choćby tylko jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata, nie wolno ci spocząć.” Prosimy o modlitwę polecając sprawę tego procesu i aby Helenka została wyniesiona do chwały ołtarzy.
8. W środę 15 maja przypada 3 rocznica beatyfikacji bł. Franciszka Jordana Założyciela Rodziny Salwatoriańskiej.
9. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na wieczór uwielbienia w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 18 maja po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
10. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda w przyszłą niedzielę, 19 maja, o godz. 15.00 w domu Sióstr.
11. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Msza Św. w intencji dobrodziejów naszego kościoła zostanie odprawiona 17 maja w piątek o godz. 7.30.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
13. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.