Ogłoszenia 13.09.2020 r.

salwatorianie 12 września 2020

13 września 2020 r.

24 NIEDZIELA

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii; szczególnie na trwające malowanie. Serdecznie za nie dziękujemy.
  2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo fatimskie: po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.30 różaniec, po nim procesja i Apel Jasnogórski.
  • w poniedziałek Podwyższenie Krzyża Świętego
  • we wtorek Najświętszą Maryję Pannę Bolesną
  • w środę św. Korneliusza i Cypriana
  • w czwartek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
  • w piątek św. Stanisława Kostkę, Patrona Polski i młodzieży
  1. W sobotę kolejna grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii św. Dla dzieci rozpoczął się biały tydzień.
  2. W poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy wieczornej odbędą się próby dla dzieci, które do I Komunii św. przystąpią 19 września.
  3. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św., zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.
  4. Uczestników pielgrzymki do Fatimy, która z powodu epidemii w marcu została przełożona, zapraszamy w środę na godz. 19.30 na spotkanie organizacyjne w kaplicy domu zakonnego.
  5. W piątek po Mszy wieczornej w kaplicy domu zakonnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnymi chrztami.
  6. W związku z epidemią w tym roku nie może odbyć się tradycyjny festyn Michałki. Zapraszamy jednak rodziny, szczególnie dzieci do udziału w konkursie na piosenką religijną. Solowe lub rodzinne wykonanie utworu należy nagrać/sfilmować i przekazać do zakrystii lub kancelarii do 20 września. Wykonanie zostanie udostępnione na parafialnym Facebooku. W związku z tym zachęcamy do polubienia naszej strony oraz do udostępniania postów, aby aktualności z życia parafii mogły trafić do jak największego grona parafian. Zapraszamy również do udziału w konkursie plastycznym pt. Mój Anioł Stróż. Podpisane prace należy przynieść do kościoła lub przekazać katechetom do 20 września. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 27 września.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. W zakrystii dzieci mogą odebrać obrazki „Ziarna”.
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.