Ogłoszenia 13.11.2022 r.

salwatorianie 12 listopada 2022

13 LISTOPADA 2022 r.

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdecznie za nie dziękujemy.
  • w czwartek św. Elżbietę Węgierską
  • w piątek bł. Karolinę Kózkównę
  1. Modlitwa różańcowa za zmarłych z kartek wypominkowych codziennie o godz. 17.3 W kolejne dni będziemy modlić się za zmarłych poleconych przez mieszkańców ulic:
  • dzisiaj/niedziela z ul. Niecałej, Norwida, Ogrodowej
  • poniedziałek z ul. Orzeszkowej
  • wtorek z ul. Pokoju, Pola, Podstawowej, Prusa, Placu Słonecznego, Placu Zgody
  • środa z ul. Popiełuszki
  • czwartek z ul. Reja, Gimnazjalnej
  • piątek z ul. Reja
  • sobota z ul. Reymonta, Różanej
  • niedziela z ul. Słońskiego, Słowackiego, Sosnowej, Struga
  1. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w środę na spotkanie: o godz. 18.00 Msza św. z poświęceniem medalików; po Mszy katecheza dla rodziców i dzieci.
  2. Grupa Światło w Mroku wspierająca osoby z problemami zdrowia psychicznego zaprasza na uwielbienie połączone ze świadectwem wychodzenia z zaburzeń psychicznych w czwartek po wieczornej Mszy św. do kaplicy domu zakonnego.
  3. Dobiega końca kadencja aktualnej Rady parafialnej. Dziękujemy wszystkim jej członkom za poświęcony czas i zaangażowanie. Jednocześnie zapraszamy na ostatnie spotkanie w piątek o godz. 19.00. W przyszłym roku zostanie powołana nowa rada. Sugestie dotyczące jej składu można kierować do ks. proboszcza.
  4. Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na spotkanie do swojego domu przy ul. Sienkiewicza.
  5. Za tydzień w ramach obchodów Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym ofiarami składanymi do skarbon będziemy wspierać Kościół w Ukrainie.
  6. Od 27 listopada będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi siostra Maristella Sienicka, projektantka wystroju naszego kościoła. Program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  7. Pragniemy przypomnieć, że spowiedź w naszym kościele jest prowadzona przed każdą Mszą św. Prosimy, by na miarę możliwości, przychodzić odpowiednio wcześniej, aby następnie uczestniczyć w całej Mszy św. Zdarza się również, że ksiądz nie może przedłużyć spowiadania z uwagi na konieczność podjęcia innych obowiązków.
  8. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego informujemy, że 4 lutego 2023 r. nasz parafianin alumn Diecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Kijowie Michał Paweł Sadownik ma przyjąć świecenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji kleryka Michała.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickie W Gościu Niedzielnym m. in. ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  11. Do wieczności przeszli: Józef Jurakowski z ul. Mickiewicza, Arkadiusz Kędziora z ul. Różanej. Wieczny odpoczynek…