Strona główna

Ogłoszenia 14.06.2020 r.

salwatorianie 13 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 czerwca 2020 r.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Alberta Chmielowskiego
 • w piątek Najświętsze Serce Pana Jezusa
 • w sobotę Niepokalane Serca Najświętszej Maryi Panny
 1. Nabożeństwa czerwcowe: w kościele codziennie o 17.30; na Placu Słonecznym o 20.00.
 2. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie wieczorem, po nabożeństwie, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału w niej, a dziewczynki do sypania kwiatów. W czwartek na zakończenie Oktawy po Mszy wieczornej poświęcenie wianków.
 3. Młodzież, która 22 czerwca przyjmie bierzmowanie, zapraszamy na próby: we wtorek i czwartek o godz. 19.00. Pół godziny przed próbą, a więc od 18.30 okazja do spowiedzi.
 4. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Decyzją Księdza Prowincjała Salwatorianów, z dniem 30 czerwca pracę w naszej parafii kończą Jacek Grucela i ks. Mateusz Tomasiak. Ks. Jackowi i Ks. Mateuszowi będziemy mogli podziękowaćza ich posługę w Piastowie w niedzielę 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Jednocześnie informujemy, że od 1 lipca do naszej parafii zostali skierowani: ks. Daniel Jamroży oraz neoprezbiter ks. Karol Koszyl.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. o przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 7. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 8. Do wieczności przeszła Krystyna Dąbrowska z ul. Orzeszkowej. Wieczny odpoczynek…