Strona główna

Ogłoszenia 14 kwietnia 2024

salwatorianie 13 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 kwietna 2024 r.
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, oraz VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, w tym roku lekturą są Dzieje Apostolskie.
2. Dzisiaj też obchodzimy 1058 rocznicę Chrztu Polski. Prosimy Pana Boga by miał w opiece Naszą Ojczyznę, a 13 kwietna minęła 84 rocznica Zbrodni Katyńskiej.
3. W środę zapraszamy na Krąg biblijny po Mszy Świętej.
4. W środę po Mszy św wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej. Odbędzie się ona 18 maja o godzinie 11.00
5. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda w przyszłą niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 15.00 w domu Sióstr.
6. Piastowski Klub Krwiodawców zaprasza do udziału w Akcji Krwiodawstwa. Ambulans oczekiwał będzie w sobotę 20 kwietnia 2024 r. (sobota) na parkingu) L.O. przy ul. 11 Listopada 2a w godzinach od 9.00 do 12.30. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, krew może oddać każdy w wieku od 18 do 65 lat. Należy posiadać przy sobie dokument z numerem PESEL, oraz być po lekkim posiłku,
7. Młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania, które w naszej parafii będzie 5 czerwca zebrała za rozprowadzane ciasta w ubiegłą niedzielę 3500 zł. i już przebywa na rekolekcjach w Bagnie. Serdecznie dziękujemy za te ofiary.
8. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii, Msza Św. w int. dobrodziejów naszego kościoła będzie odprawiona w piątek 19 kwietnia o godz, 7.30, a jutro w poniedziałek o 7.30 dziękczynna w int. osób przygotowujących Grób Pański i Ciemnicę. Bóg zapłać wszystkim.
9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele ks. Tadeusza Kochanowicza SDS, proboszcza parafii M. B. Fatimskiej w Węgorzewie, który wygłosi kazania i będzie zbierał do puszki ofiary na budowę kościoła. Okażmy naszą solidarność na ten cel.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościu Niedzielnym polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki M.B.