Strona główna

Ogłoszenia 15 października 2023

salwatorianie 15 października 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek Wsp Św. Jadwigi Śląskiej i 45 r. wyboru papieża Św. Jana Pawła II
 • we wtorek Wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego
 • w środę Święto Św. Łukasza Ewangelisty
 • w czwartek Wsp. Bł. Jerzego Popiełuszki
 • w piątek Wsp. Św. Jana Kantego
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Przypominamy, że przez udział w nabożeństwie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 2. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w środę na spotkanie: o godz. 17.30 różaniec, po nim Msza św., po Mszy katecheza dla rodziców i dzieci.
 3. Zapraszamy w środę po Mszy Św. wieczornej na Krąg Biblijny, spotkanie jest otwarte.
 4. W sobotę 21 X nasz parafianin dk. Michał Sadownik przyjmie w Kijowie święcenia kapłańskie. Mszę Św. prymicyjną odprawi w niedzielę 29 X w naszym kościele o godz. 12.30. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Nim.
 5. W przyszłą niedzielę przypada 45. rocznica inauguracji pontyfikatu świętego papieża Jana Pawła II. 22 października 1978 roku na Placu Św. Piotra zabrzmiały pamiętne słowa : ”Non abbiate paura…Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” Tymi słowami  wskazany został kierunek posługi dla Kościoła i świata tego wielkiego pasterza. Z okazji tej rocznicy po mszy św. wieczornej o godzinie  45 w naszym kościele odbędzie się koncert pt. NIE LĘKAJCIE SIĘ  w wykonaniu  krakowskiego barda i poety Pana Pawła Orkisza z zespołem.                                                                    Podczas koncertu usłyszymy pieśni i piosenki religijne oraz poezję Karola Wojtyły. Serdecznie zapraszamy!
 6. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Z tej okazji ofiary składane na tacę przeznaczamy na wsparcie naszego seminarium w Bagnie i przygotowanie seminarzystów do pracy misyjnej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickie Dzisiaj Gość Niedzielny i Salwator. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii Św.
 9. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosły 11880 zł. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne. Dzisiaj ofiarami składanymi do skarbon wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 11. Do wieczności przeszli: Czesław Skrzypczuk z ul. Sienkiewicza Wieczny odpoczynek…