Strona główna

Ogłoszenia 16.07.2023 r.

salwatorianie 15 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 lipca 2023 r.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
  • w piątek święto Bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela Salwatorianów i Kongregacji Sióstr Boskiego Zbawiciela.
  • w sobotę święto Św. Marii Magdaleny.
  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej naszego współbrata księdza Janusza Bolę. Życzmy Mu owocnej posługi w naszej parafii wraz z Bożym błogosławieństwem i opieką naszego patrona św. Michała Archanioła.
  2. W tygodniu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. We wtorek przed Mszą wieczorną nowenna do św. Michała Archanioła; w środę po Mszy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do bł. Franciszka Jordana.
  3. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną na cele naszego kościoła  zebrano 10.260 zł. Ks. Rafał Główczyński na cele pielgrzymki zebrał 5221 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.  
  4. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, za tydzień po Mszach św., będziemy błogosławić pojazdy i kierowców oraz modlić się za wszystkich podróżujących. Ofiary, które będzie można złożyć przy tej okazji, będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy reportaż o podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego.
  6. Wszystkim gościom i wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
  7. Do wieczności przeszli: Jan Czułada z ul. Złotej Jesieni; Alina Olaszek z ul. Mickiewicza; Józef Czajkowski z ul. Reja , Wieczny odpoczynek…