Strona główna

Ogłoszenia 16.09.2018 r.

salwatorianie 15 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 września 2018 r.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ofiary składane na tacę w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne wyniosły 8317 zł. Serdecznie za nie dziękujemy.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 • we wtorek św. Stanisława Kostkę, Patrona Polski i młodzieży
 • w czwartek św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
 • w piątek św. Mateusza Apostoła
 1. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św., zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00.
 2. Również w poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 3. Proboszcz sanktuarium w Rokitnie oraz Starosta Pruszkowskiego zapraszają 18 września do udziału w Pielgrzymce Samorządowej do Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie. Szczegóły znajdują się w gablocie.
 4. 30 września będziemy przeżywali odpust i festyn parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w salce. Prosimy o wsparcie materialne festynu. Do kancelarii i zakrystii można przynosić drobne rzeczy na loterię, można także ofiarować różne usługi, które będą cegiełką wspierającą loterię. Dzieci zapraszamy do programu „Mini talent show”, w którym zaprezentują swoje talenty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w Jedną z atrakcji będzie gra miejska. Zapraszamy również do udziału w tradycyjnym konkursie ciast.
 5. W  każdy czwartek zapraszamy do obejrzenia w kościele po Mszy ś wieczornej krótkiego filmu z serii: „Nowa jakość życia”, przygotowującego do niedzielnej Ewangelii.
 6. W piątek swoje imieniny będzie obchodził ks. Mateusz. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00.
 7. W piątek po Mszy wieczornej w kaplicy domu zakonnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnymi chrztami.
 8. W sobotę Siostry Służebniczki zapraszają na uroczystość jubileuszową 60-lecia profesji zakonnej s. Liborii i s. Dolorosy oraz 25-lecia pobytu Sióstr Służebniczek w Piastowie. Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona w naszym kościele w sobotę o godz. 11.00.
 9. ­W sobotę 22 września organizowany jest wyjazd dla młodzieży do Trzebini na Salwatoriańskie Spotkanie Młodych. W programie m. in. Msza św., spotkanie z Sylwią Jaśkowiec – polską biegaczką narciarską, koncert zespołu Bethel. Koszt wyjazdu to 60 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 7.30, powrót w niedzielę ok. 3.00 rano. Więcej informacji w gablocie i u ks. Mateusza. Zapisy do środy.
 10. Informujemy, że od tego roku w naszej diecezji zostało wprowadzone dwuletnie przygotowanie do bierzmowania, które w tym roku obejmie młodzież z klas 8 szkoły podstawowej oraz z klas 3 gimnazjum. Zapraszamy rodziców wspomnianej młodzieży na spotkanie w  poniedziałek 24 września o godz. 19.00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. co to znaczy wypowiadać imię Boga nadaremno? Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki „Ziarna”.
 12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.