Strona główna

Ogłoszenia 17.04.2022 r.

salwatorianie 16 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 kwietnia 2022 r.

WIELKANOC

  1. Drodzy Parafianie i Goście, pragniemy przekazać wam najlepsze życzenia: niech Zwycięstwo Jezusa nad złem i śmiercią umocni waszą nadzieję i wiarę, że dobro jest mocniejsze od zła, pokój od wojny, miłość i przebaczenie od nienawiści, a życie od śmierci. Niech doświadczenie miłości Jezusa Zbawiciela pobudzi was do żarliwej modlitwy, aby pokój zapanował w świecie i w waszych sercach. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Do składanych życzeń pragniemy dołączyć podziękowanie osobom, które przygotowały kościół i ubogaciły liturgię. Szczególne podziękowanie składamy s. Remigi za wystrój kościoła i ofiarodawcom kwiatów do Bożego Grobu, s. Małgorzacie i chórowi parafialnemu, ks. Józefowi z Liturgiczną Służbą Ołtarza, dziękujemy za przygotowanie ciemnicy i Bożego grobu ks. Józefowi i ks. Karolowi wraz z młodzieżą, a także paniom i młodzieży z Ośrodka terapeutycznego za sprzątanie kościoła.
  3. Pod chórem znajduje się woda poświęcona podczas Liturgii Paschalnej, którą można zabierać do swoich pojemników.
  4. Msze św. w poniedziałek o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Ofiarami składanymi do skarbon będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. W piątek, z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. Hufiec ZHP Piastów prosi o przekazywanie żywności i środków higieny osobistej, która każdego dnia jest przekazywana kilkuset uchodźcom z Ukrainy. Dary można przynosić codziennie od 18.00 do 20.00 do siedziby hufca przy ul. Bohaterów Wolności 25.
  8. Ofiary składane przy okazji nabywania palm wyniosły 6724 zł; składane na tacę na cele inwestycyjne 15286 zł. Serdecznie za nie dziękujemy. Przy tej okazji chcemy poinformować, że trwają już prace związane z termomodernizacją budynku kościoła i plebanii. Na obu budynkach została założona fotowoltaika. Kolejne prace, czyli wymiana okien w budynku domu zakonnego oraz ocieplanie kościoła, powinny rozpocząć się jeszcze w kwietniu. Z uwagi na rosnące ceny musieliśmy niektóre materiały zamówić wcześniej. Aktualne koszty to 257 tys. zł. Na razie płacimy ze środków własnych. Większość kosztów będzie zwracana w kolejnych kwartałach z NFOŚiGW.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z prasą znajduje się nowy nr Salwatora. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  10. Do wieczności przeszła Krystyna Wiśniewska z Warszawy. Wieczny odpoczynek…