Strona główna

Ogłoszenia 18.11.2018 r.

salwatorianie 17 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 LISTOPADA 2018 r.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy w naszej parafii ks. Marka Tacikowskiego, który na co dzień pracuje w Rosji, a dzisiaj dzieli się z nami swoim świadectwem.
 2. Dzisiaj po Mszy odprawianej o godz. 11.00 dzieci z DSM zaprezentuj koncert pieśni patriotycznych.
 3. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosły 8050 zł. Serdecznie za nie dziękujemy.
 4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • we wtorek św. Rafała Kalinowskiego
 • w środę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
 • w czwartek św. Cecylię
 • w sobotę św. męczenników Andrzeja i Towarzyszy
 1. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki osób związanych z muzyką kościelną, życzymy siostrze Dobrawie, chórowi a także dzieciom, młodzieży i dorosłym zaangażowanym w prowadzenie śpiewu w naszym kościele wielu łask Bożych.
 2. Modlitwa różańcowa za zmarłych z kartek wypominkowych codziennie o godz. 17.3 W kolejne dni będziemy modlić się za zmarłych poleconych przez mieszkańców ulic:
 • dzisiaj/niedziela z ul. Ks. Popiełuszki
 • poniedziałek i wtorek z ul. Reja
 • środa z ul. Reymonta i Różanej
 • czwartek z ul. Sienkiewicza,
 • piątek z ul. Słońskiego, Słowackiego Sosnowej, Struga
 • sobota z ul. Styki, Szarych Szeregów, Świerkowej, Tuwima, Tetmajera, Ujejskiego
 • niedziela z ul. Uniwersyteckiej, Wierzbowej, Wiosennej, Wiśniowej
 1. W poniedziałek wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza o godz. 19.00 na Mszę św. i wspólną modlitwę w kaplicy domu zakonnego.
 2. W środę na Mszę św. o godz. 19.00 w kaplicy domu zakonnego zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
 3. W piątek po wieczornej Mszy katecheza przed niedzielnymi chrztami.
 4. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywali rekolekcje, które pod hasłem „O większe szczęście” poprowadzi pan Jacek Pulikowski, wykładowca, rekolekcjonista i autor publikacji o tematyce rodzinnej. Rekolekcje będą skierowane w szczególny sposób do małżonków, ale na osobne spotkania zaprosimy również teściów i dziadków, kobiety i mężczyzn oraz młodzież. Warto zachęcić do rekolekcji swoich bliskich i znajomych, szczególnie małżonków. zęsto bowiem po latach małżeństwa następuje swoiste wypalenie i osłabienie ich relacji. Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się w niedzielę podczas każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz.30 i 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną, a po niej dodatkowe spotkanie. W niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy młodzież. Msze odprawiane w tygodniu rano o 7.30 nie będą miały charakteru rekolekcyjnego. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie, na stronie internetowej oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickie W Gościu Niedzielnym m. in. o tym, że Bóg zaprasza do współpracy, mimo naszych słabości. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki „Ziarna”.
 6. Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza i Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi zapraszają tych, którzy chcieliby oddać krew, w poniedziałek 19 listopada w godzinach od 9 do 12, do budynku liceum, przy ul. 11 Listopada.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 8. Do wieczności przeszli Wiesława Arciszuk z Al. Tysiąclecia, Jan Bieńkowski z ul. Podstawowej. Wieczny odpoczynek…