Strona główna

Ogłoszenia 18 luty 2024

salwatorianie 18 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 lutego 2024 r.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w czwartek przypada Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
2. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy w naszej parafii Misje Św., które poprowadzi salwatorianin ks. Sławomir Noga. Zaplanujmy tak czas byśmy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, bo następne jak Pan Bóg pozwoli będą dopiero za 10 lat. Chciejmy skorzystać z tego czasu szczególnego działania łaski Bożej. Plan Misji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Wyłożony jest też na stoliku przy gazetach.
3. Dzisiaj o godz. 17. 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
4. W środę zapraszamy na Krąg Biblijny do salki po Mszy Św. wieczornej.
5. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz. 8.00 i 17.15, dla dzieci o 16.30. Po nabożeństwie dla dzieci możliwość przyjęcia Komunii św.
6. Ofiary składane w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosły 12350 zł. Bóg zapłać wszystkim którzy je złożyli zarówno na tacę, jak i na konto parafii. Ofiarami składanymi do skarbon za tydzień będziemy wspierać cele misyjne Kościoła.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
8. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
9. Do wieczności przeszli Jerzy Mich z ul. Mickiewicza i Marek Dłutek z ul. Słońskiego Wieczny odpoczynek…