Strona główna

Ogłoszenia 19.03.2023 r.

salwatorianie 18 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 marca 2023 r.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne wyniosły 11670 zł. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 2. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. W poniedziałek w liturgii czcić będziemy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość została przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.
 4. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza w poniedziałek o godz. 19.00 do kaplicy domu zakonnego na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Od poniedziałku Parafialny Zespół Caritas, do koszy z tyłu kościoła, będzie prowadzi zbiórkę żywności długoterminowej przeznaczoną dla osób potrzebujących
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, które do tej pory nie zaliczyły koniecznego materiału u katechetów, będą miały okazję do jego zdania w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci oraz jednego z rodziców.
 7. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz. 8.00 i 17.15, dla dzieci o 16.30.
 8. W piątek po Mszy wieczornej w kaplicy domu zakonnego katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed marcowymi i kwietniowymi chrztami.
 9. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, do czego serdecznie zachęcamy.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy matki w stanie błogosławionym, którym będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa.
 11. Za tydzień oprawę muzyczną podczas Mszy św. ubogaci polsko-ukraiński zespół muzyczny „Solowej” z Tarnopola. Będzie również możliwość nabycia ich płyt.
 12. Chór parafialny zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej na Muzyczną Drogę Krzyżową „Ślad losu”. Będzie to wyjątkowa okazja do przeżycia Męki Pana Jezusa wyrażonej śpiewem i słowem.
 13. Za tydzień, w niedzielę, po każdej Mszy św., Dziecięca Służba Maryi będzie rozprowadzać ozdoby wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie in. na wyjazd wakacyjny dzieci.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 15. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 16. Do wieczności przeszli: Zenobia Wyszomirska z ul. Styki, Maria Wareluk z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek…