Strona główna

Ogłoszenia 19.09.2021 r.

salwatorianie 18 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 września 2021 r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w parafii wyniosły 9450 zł. Dziękujemy za nie, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy
 • we wtorek św. Mateusza Apostoła
 • w czwartek św. Pio z Pietrelciny
 • w przyszłą niedzielę św. Michała Archanioła
 1. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej. Codziennie przed wieczorną Mszą nowenna do św. Michała Archanioła. W czwartek, piątek i sobotę odbędzie się tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. W ramach nabożeństwa zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: od 17.00 do 18.00. Aby uzyskać łaskę odpustu zachęcamy również, aby przez spowiedź zadbać o stan łaski uświęcającej.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci św. Michała Archanioła. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Homilie będzie głosił ks. Łukasz Darowski, ojciec duchowny z seminarium Salwatorianów w Bagnie. Po Mszy o godz. 12.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych do niesienia różańca, poduszek, sztandarów, panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów.
 3. Radość świętowania pragniemy przedłużyć poprzez zabawę w ramach festynu parafialnego „Michałki”, który rozpoczniemy ok. godz. 14.00. Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu stoisk zapraszamy w sobotę o godz. 10.00. Podczas festynu odbędą się m. in. występy dzieci, a gościem specjalnym będzie gwiazda disco polo Łukasz Gesek. Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. Eko – Anioł. Prace należy wykonać w formie przestrzennej, z surowców wtórnych i przynieść do kościoła lub przekazać katechetom do 22 września. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas festynu. Dzieci zapraszamy także do programu „Mam talent”, w którym zaprezentują swoje talenty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do dzisiaj w zakrystii. Jedną z atrakcji będzie gra miejska, która będzie trwała w godz. od 14.00 do 16.00. Dzieci, które chciałybywziąć w niej udział bez opieki dorosłych, będą proszone o pisemną zgodę. Zapraszamy także do konkursu na najsmaczniejsze ciasto w kategorii wypieków dzieci i dorosłych. Osoby, które pragną ofiarować ciasto, o co serdecznie prosimy, mogą je przynieść w sobotę lub w niedzielę do salki. Podczas festynu będzie można skorzystać z małej gastronomii. O godz. 14.00 planowany jest również charytatywny przejazd rowerowy; więcej szczegółów u ks. Rafała. Program festynu znajduje się na stronie parafii i w gablocie.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki „Ziarna”.
 5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 6. Do wieczności przeszła Maria Gołaj z ul. Harceskiej. Wieczny odpoczynek… Otrzymaliśmy informację, że pogrzeb ks. Hieronima Siwka odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę 25 września w Tanzanii. Planujemy odprawienie Mszy św. żałobnej również w naszym kościele. O jej terminie poinformujemy w przyszłą niedzielę.