Strona główna

Ogłoszenia 19 maja 2024

salwatorianie 27 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 maja 2024 r.
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Św. Dzieciom, które rozpoczęły biały tydzień, życzymy wielu łask Bożych. Dziękujemy za Dar Ołtarza nowy gong mszalny i ornat. Bóg zapłać.
2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
• w poniedziałek Święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła
• w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
• w piątek Wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
3. Nabożeństwa majowe codziennie: w kościele o 17.30; na Placu Słonecznym o 19.30.
4. Spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w salce w środę po Mszy św. wieczornej.
5. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się próba dzieci przed uroczystością rocznicy I Komunii Św. W piątek spowiedź dla dzieci i rodziców o 17.00 i 19.00; w sobotę Msza św. rocznicowa o godz. 11.00.
6. W piątek 24 maja rozpoczniemy nowennę do Opatrzności Bożej poprzedzającą Święto Dziękczynienia, które przypada 2 czerwca.
7. Na spotkanie Rady Parafialnej zapraszamy w poniedziałek 27 maja o godz. 19.00.
8. W dniu 1 czerwca organizujemy wyjazd członków Żywego Różańca na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. 16.00, zapisy w zakrystii. Na Diecezjalny Dzień Skupienia 25 maja w Niepokalanowie zachęcamy do indywidualnego wyjazdu. Szczegóły na plakacie w gablocie.
9. Dzisiejszą niedzielą kończy się w Kościele Okres Wielkanocny, za publiczne odśpiewanie dzisiaj Hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i kończy się okres Komunii wielkanocnej.
10. Na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę dla naszej parafii zebraliśmy 11250 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, również wpłacającym na konto parafialne.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów, a także dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan, oraz jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie? Jest też kolejny nr Gość Niedzielny Extra w cenie 14 zł. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
12. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.