Strona główna

Ogłoszenia 2.09.2018 r.

salwatorianie 1 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 września 2018 r.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku z wyjazdem ks. Hieronima do Tanzanii, przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie jego dawnej misji.
 2. Zapraszamy dzisiaj do odwiedzenia biblioteki parafialnej w godz. od 10.30 do 12.00.
 3. Dzisiaj również adoracja Najświętszego Sakramentu: rozpoczęcie o godz. 17.00; o 17.30 Różaniec Rodzin.
 4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego
 • w środę salwatoriańską błogosławioną, matkę Teresę od Apostołów
 • w sobotę Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada również 100-lecie śmierci Sługi Bożego o. Franciszka Jordana
 1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona o godz. 8.00. Pragniemy przypomnieć, że uczestnictwo w katechezie szkolnej daje dzieciom i młodzieży możliwość poznawania Boga i Kościoła, stanowi także istotny element przygotowania do sakramentów. Wypisanie dziecka z religii przez rodziców jest poważnym naruszeniem obowiązku przekazywania wiary.
 2. Uczestników marcowej pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w poniedziałek w salce o godz. 18.30.
 3. 30 września będziemy przeżywali odpust i festyn parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich którzy chcą włączyć się w organizację festynu odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w salce.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania. O 18.00 Msza św. o beatyfikację o. Franciszka Jordana. Po Mszy Salwatorianie świeccy zapraszają na spotkanie.
 5. W piątek spowiedź dla dzieci i możliwość przyjęcia Komunii św. o godz. 17.00. Spowiedź dla dorosłych przed ranną i wieczorną Mszą św.
 6. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie chóru parafialnego, na które zapraszamy również nowe osoby.
 7. Dziewczynki z DSM oraz ministrantów i kandydatów zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie, które odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy matki w stanie błogosławionym. Podczas Mszy zostanie im udzielone „Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa”.
 9. Ofiary składane za tydzień będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 10. 6 października rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie parafii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in.: „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest religią Księgi, ale żywym organizmem.
 12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 13. Do wieczności przeszedł Stefan Szcześniak z ul. Ks. Popiełuszki. Wieczny odpoczynek…