Strona główna

Ogłoszenia 20.11.2022 r.

salwatorianie 19 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 LISTOPADA 2022 r.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Okres Adwentu. Wprowadzeniem będą dla nas rekolekcje, które od soboty wieczorem 26 listopada do środy 30 listopada poprowadzi Maristella Sienicka ze zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza. Nauki rekolekcyjne będą odbywały się po każdej Mszy św. niedzielnej oraz w poniedziałek, wtorek i środę po Mszach odprawianych o godz. 7.30, 9.30 i 19.00. Zwracamy uwagę na przesunięcie godziny Mszy wieczornej z uwagi na wracających później z pracy. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. Ofiary składane na tacę w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosły 12987 zł. Serdecznie za nie dziękujemy. Ofiarami składanymi dzisiaj do skarbon w ramach obchodów Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym wspieramy Kościół w Ukrainie.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • we wtorek św. Cecylię patronkę muzyków kościelnych. Przy tej okazji dziękujemy s. Małgorzacie i wszystkim zaangażowanym w prowadzenie śpiewu w naszym kościele
 • w czwartek św. Andrzeja Dunc-Lak i Towarzyszy
 1. Modlitwa różańcowa za zmarłych z kartek wypominkowych codziennie o godz. 17.30. W kolejne dni będziemy modlić się za zmarłych poleconych przez mieszkańców ulic:
 • dzisiaj/niedziela z ul. Słońskiego, Słowackiego, Sosnowa, Struga
 • poniedziałek z ul. Sienkiewicza
 • wtorek z ul. Styki, Szarych Szeregów, Świerkowej, Tuwima, Tetmajera, Ujejskiego
 • środa z ul. Uniwersyteckiej, Wierzbowej, Wiosennej, Wiśniowej, Wyspiańskiego
 • czwartek Zaleskiego, Złotej Jesieni, Żeromskiego
 • piątek i sobota ostatnie wypominki z poza parafii i bez adresu
 1. W środę po Mszy św. wieczornej w salce dbędzie spotkanie Kręgu biblijnego.
 2. W piątek po Mszy wieczornej katecheza dla rodziców i chrzestnych w kaplicy domu zakonnego.
 3. W sobotę na wieczornej Mszy zostaną poświęcone opłatki, które w okresie Adwentu będzie można nabywać ze stolika z tyłu kościoła i w kancelarii parafialnej.
 4. Kino Baśń zaprasza od piątku do niedzieli o godz. 17.00 na seans filmu Prorok. Cena biletu 15 i 20 zł.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickie W Gościu Niedzielnym m. in. o próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny; dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 7. Do wieczności przeszedł Stanisław Barszcz z ul. Niecałej. Wieczny odpoczynek…