Strona główna

Ogłoszenia 22.09.2019 r.

salwatorianie 21 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 września 2019 r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Na stoisku przed kościołem wolontariuszki z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti rozprowadzają kawę i herbatę pochodzące z Rwandy oraz prowadzą kwestę na wsparcie szpitala w Kamerunie oraz fundacji.
 2. Siostry Służebniczki zapraszają dzisiaj o godz. 15.00 do swojego w domu przy ul. Sienkiewicza na spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
 3. Rodziców i młodzieży z klas 8, która rozpocznie dwuletnie przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Pio z Pietrelciny
 • w piątek św. Wincentego a Paulo
 • w sobotę św. Wacława
 • w przyszłą niedzielę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 1. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej. Codziennie przed wieczorną Mszą nowenna do św. Michała Archanioła. W czwartek, piątek i sobotę odbędzie się tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. W ramach nabożeństwa zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: od 17.00 do 18.00. Aby uzyskać łaskę odpustu zachęcamy również, aby przez spowiedź zadbać o stan łaski uświęcającej.
 2. Za tydzień będziemy przeżywać odpust ku czci św. Michała Archanioła. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Homilie w tym dniu będzie głosił salwatorianin ks. Jerzy Morański. Po Mszy o godz. 12.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych do niesienia różańca, poduszek, sztandarów, panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów.
 3. Radość świętowania pragniemy przedłużyć poprzez zabawę w ramach festynu parafialnego „Michałki”, który rozpoczniemy ok. godz. 14.00. Podczas festynu odbędą się m. in. występy dzieci, licytacja obrazów, zdobywanie wieży. Gościem specjalnym będzie zespół księży „Jak Najbardziej”. Dzieci zapraszamy do programu „Mam talent”, w którym zaprezentują swoje talenty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w Jedną z atrakcji będzie gra miejska, która będzie trwała w godz. od 14.00 do 16.00. Dzieci, które chciałyby wziąć w niej udział bez opieki dorosłych, będą proszone o pisemną zgodę. Zapraszamy także do konkursu na najsmaczniejsze ciasto – tym razem w kategorii wypieków dzieci i dorosłych. Osoby, które pragną ofiarować ciasto, o co serdecznie prosimy, mogą przynieść je w sobotę lub w niedzielę do salki. Podczas festynu będzie można skorzystać z małej gastronomii oraz wziąć udział w zakupie fantów z atrakcyjnymi nagrodami. Fanty można ofiarować do czwartku. Festyn zakończy losowanie nagrody głównej. Program festynu znajduje się na stronie parafii i ulotkach na stoliku z prasą. Dochód z ofiar składanych podczas festynu przeznaczamy na wystrój prezbiterium.
 4. Z okazji Dnia Pamięci o Ludności Cywilnej Powstańczej Warszawy Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz Muzeum Dulag 121 zapraszają na obchody Dnia Pamięci. Uroczystość rozpocznie Msza św. polowa odprawiana na terenie Muzeum Dulag w Pruszkowie 28 września o godz. 13.00. Więcej informacji znajduje się w gablocie.
 5. Od jutra w ramach prac związanych z wystrojem prezbiterium rozpocznie się malowanie fresków.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o rozmywaniu odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 r. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki „Ziarna”.
 7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 8. Do wieczności przeszli: Robert Typiak z ul. Sienkiewicza, Janina Dubiel z Tarnobrzega, Józef Smolorz z Al. Tysiąclecia. Wieczny odpoczynek…