Strona główna

Ogłoszenia 23.07.2023

salwatorianie 22 lipca 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 lipca 2023 r.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 • we wtorek święto św. Jakuba Apostoła.
 • w środę wspomnienie Joachima i Anny, rodziców NMP.
 • w sobotę wspomnienie św. Marty Marii i Łazarza.
 1. W dzisiejszą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św., błogosławimy pojazdy i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy
 2. W tygodniu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. We wtorek przed Mszą wieczorną nowenna do św. Michała Archanioła; w środę po Mszy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do          bł. Franciszka Jordana.
 3. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy księdza Jacka Krzemienia, który wygłosi do nas Słowo Boże i przeprowadzi kwestę na utrzymanie i funkcjonowanie „Domu Chleba”.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodziny św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża.  
 5. Wszystkim gościom i wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
 6. Do wieczności przeszli: śp. Helena Chomacka z ul. Harcerskiej, śp. Krzysztof Wolszczak z ul. Prusa, śp. Anna Wajszczuk z ul. Aleja Tysiąclecia; Wieczny odpoczynek…