Strona główna

Ogłoszenia 23.09.2018 r.

salwatorianie 22 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 września 2018 r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • we wtorek bł. Władysława z Gielniowa
 • w czwartek św. Wincentego a Paulo
 • w piątek św. Wacława
 • w sobotę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 1. Od tego roku w naszej diecezji zostało wprowadzone dwuletnie przygotowanie do bierzmowania, które w tym roku obejmie młodzież z klas 8 szkoły podstawowej oraz z klas 3 gimnazjum. Zapraszamy rodziców wspomnianej młodzieży na spotkanie w  poniedziałek o godz. 19.00.
 2. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza w poniedziałek o godz. 19.00 na Eucharystię i modlitewne czuwanie w kaplicy domu zakonnego.
 3. Przygotowujemy się do dorocznej uroczystości odpustowej. Codziennie przed wieczorną Mszą nowenna do św. Michała Archanioła. W czwartek, piątek i sobotę odbędzie się tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. W ramach nabożeństwa zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: od 17.00 do 18.00. Aby uzyskać łaskę odpustu zachęcamy również, aby przez spowiedź zadbać o stan łaski uświęcającej.
 4. Za tydzień będziemy przeżywać odpust ku czci św. Michała Archanioła. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Homilie w tym dniu będzie głosił salwatorianin ks. Jan Bukowiec. Po Mszy o godz. 12.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych do niesienia różańca, poduszek, sztandarów, panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów.
 5. Radość świętowania pragniemy przedłużyć poprzez zabawę w ramach festynu parafialnego „Michałki”, pod hasłem „Parafia naszą małą ojczyzną”, który rozpoczniemy ok. godz. 14.00. Podczas festynu odbędą się występy dzieci z DSM, zespołu „Ziółka”, licytacja „aniołów”, pokaz iluzjonisty, zdobywanie wieży. Dzieci zapraszamy do programu „Mini talent show”, w którym zaprezentują swoje talenty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w Jedną z atrakcji będzie gra miejska, która będzie trwała w godz. od 14.00 do 16.00. Dzieci, które chciałyby wziąć w niej udział bez opieki dorosłych, będą proszone o pisemną zgodę. Zapraszamy także do konkursu na najsmaczniejsze ciasto. Osoby, które pragną je ofiarować, o co serdecznie prosimy, mogą przynieść je w sobotę lub w niedzielę do salki. Podczas festynu będzie można skorzystać z małej gastronomii oraz wziąć udział w zakupie fantów z atrakcyjnymi nagrodami. Fanty można ofiarować do wtorku. Festyn zakończy losowanie nagrody głównej i zabawa prowadzona przez wodzireja. Program festynu znajduje się na stronie parafii i ulotkach na stoliku z prasą.
 6. Z okazji Dnia Pamięci o Ludności Cywilnej Powstańczej Warszawy Starosta Powiatu Pruszkowskiego i Muzeum Dulag 121 zapraszają na coroczne obchody Dnia Pamięci. Uroczystość rozpocznie Msza św. odprawiana w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie 30 września o godz. 13.15. Po Mszy wyruszy marsz pod pomnik „Tędy przeszła Warszawa”, gdzie odbędzie się inscenizacja.
 7. Salwatorianie Świeccy zapraszają do uczestnictwa w rekolekcjach dla osób świeckich w duchu o. Jordana, które odbędą się od 12 do 14 października w Trzebini. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Sander. Koszt rekolekcji z pokojem 1 osobowy 155 zł, 2-3 osobowym 105 zł za osobę. Zapisy w zakrystii.
 8. W sierpniu zakończył się kolejny okres wspierania rodzin w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie”. Osoby, które chciałyby kontynuować akcję lub włączyć się w nią mogą w zakrystii lub kancelarii otrzymać potrzebne informacje.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o tym, dlaczego trzeba modlić się za kapłanów. Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki „Ziarna”.
 10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 11. Do wieczności przeszli Kazimiera Smolińska z ul. Ks. Popiełuszki, Edward Dąbrowa z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek…