Strona główna

Ogłoszenia 26.07.2020 r.

salwatorianie 25 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 lipca 2020 r.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj po Mszach św., poświęcamy pojazdy. Modlimy się także za kierowców i wszystkich podróżujących. Ofiary, które można złożyć przy tej okazji, są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Prosimy, aby osoby, które chcą, aby poświęcić ich pojazd, czekały przy nim po Mszy na księdza.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Martę
 • w piątek św. Ignacego z Loyoli
 • w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego
 1. Informujemy, że decyzją ks. Prowincjała Salwatorianów Ks. Tadeusz Jarosz, który od kilku miesięcy przebywał w naszej wspólnocie i służył w parafii, został skierowany do pracy w ramach Wschodnioazjatyckiego Wikariatu Misyjnego. Ks. Tadeuszowi będziemy mogli podziękować za posługę podczas Mszy św. w środę o godz. 18.00.
 2. W sobotę przypada 76 rocznica wybuch Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie i ofiarach tamtych wydarzeń. Z tej okazji o godz. 17.00 nastąpi złożenie kwiatów pod Murem Pamięci przy Szkole Podstawowej nr 3; o 18.00 Msza św. w parafii Chrystusa Króla Wszechświata. Więcej informacji znajduje się w gablocie.
 3. W sobotę, która będzie pierwszą sobotą miesiąca, o godz. 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 4. W przyszłą niedzielę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Uroczystości pierwszej Komunii św., które odbędą się 12 września dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i 19 września dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 będą miały miejsce o godz. 12.00.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. co wiemy o św. Annie, babci Syna Bożego?
 7. Wszystkim gościom i wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
 8. Do wieczności przeszła: Elżbieta Wojda z ul. Ks. Popiełuszki. Wieczny odpoczynek…