Strona główna

Ogłoszenia 26.09.2021 r.

salwatorianie 25 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 WRZEŚNIA 2021 r.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MIACHAŁA ARCHANIOŁA

 1. Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii św. Michała Archanioła. Homilie głosi ks. Łukasz Darowski, ojciec duchowny z seminarium salwatorianów w Bagnie. Suma odpustowa o godz. 12.30; po niej procesja eucharystyczna. Radość świętowania pragniemy przedłużyć poprzez zabawę w ramach festynu „Michałki”, który rozpoczniemy ok. godz. 14.00.Podczas festynu odbędą się m. in. występy dzieci, a gościem specjalnym będzie gwiazda disco polo Łukasz Gesek. Jedną z atrakcji będzie gra miejska, która będzie trwała w godz. od 14.00 do 16.00. Planowany jest również charytatywny przejazd rowerowy spod liceum do kościoła. Zapisy od 14.00 do 14.30 przy liceum. Zapraszamy także do konkursu na najsmaczniejsze ciasto w kategorii wypieków dzieci i dorosłych. Festyn zakończymy ok. godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Wincentego APaolo
 • we wtorek św. Wacława
 • w środę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • w czwartek św. Hieronima
 • w piątek św. Teresę od Dzieciątka Jezus
 • w sobotę św. Aniołów Stróżów
 1. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na Mszę ś i adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19. 00 w kaplicy domu zakonnego.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny
 3. W miniony piątek w Namiungo w Tanzanii odbył się pogrzeb ks. Hieronima Siwka. Pragniemy zaprosić na Mszę św. żałobną w intencji ks. Hieronima w dniu jego imienin w czwartek o godz. 18.00. O 17.30 różaniec za zmarłego.
 4. Od piątku zapraszamy codziennie dzieci i dorosłych na wspólne nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 17.30. Oprócz dzieci o prowadzenie różańca prosimy: we wtorki Przyjaciół Oblubieńca, w czwartki Salwatorianów Świeckich, w soboty Żywy Różaniec.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 6. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. oraz po południu od godz. 17.00. Prosimy, aby rodzice zadbali, by ich dzieci praktykowały pierwsze piątki miesiąca.
 7. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. O 17.30 różaniec, po nim Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Piastowski Klub Krwiodawców organizuje Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w sobotę 2października w godz. od 9.00 do 12.30 na parkingu Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 11 listopada. Krew może oddać  każdy w wieku od 18 do 65 lat. Wystarczy mieć dowód tożsamości z numerem PESEL oraz należy być po lekkim posiłku.
 9. Za tydzień podczas Mszy św. s. Maristella Sienicka, projektantka wystroju naszego kościoła, przybliży nam teologię przestrzeni sakralnej.
 10. W przyszłą niedzielę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. W październiku będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji znajduje się na stronie parafii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. szczera rozmowa z prowincjałem polskich dominikanów. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki „Ziarna”.
 13. Jubilatom i solenizantom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.