Strona główna

Ogłoszenia 26 maja 2024

salwatorianie 27 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 maja 2024 r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
1. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
• we wtorek Wsp. Bł. Stefana Wyszyńskiego Bp
• w środę Wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy
• w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
• w piątek Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
3. Od 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe będą w kościele o 17.30; na Placu Słonecznym o 19.30
4. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Mszę Św. w poniedziałek 27 maja w ramach Mszy Św. parafialnej o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu.
5. W środę nie będzie Kręgu Biblijnego.
6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy Św. Msze będą odprawione o godz. 7.30, 9.30 i po zakończeniu procesji ok. 11.45 oraz o 18.00. Po Mszy odprawianej o godz. 9.30 wyruszymy w procesji eucharystycznej. Przejdziemy ulicami: Orzeszkowej, Godebskiego, Brzozową, Jaśminową, Plac Słoneczny, Klonową, Harcerską i Orzeszkowej. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Przyjaciół Oblubieńca i Ekipę Notre Dame, Salwatorianów Świeckich, Siostry Służebniczki oraz liturgiczną służbę ołtarza. Do współpracy zapraszamy rodziny mieszkające przy wymienionych ulicach. Bardzo prosimy, aby na trasie procesji, jeśli to możliwe, nie parkować samochodów. Parafian, którzy mieszkają przy trasie, prosimy o udekorowanie domów. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami. Dzieci pierwszokomunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych, przedstawicieli grup o niesienie sztandarów, panów do baldachimu. Osoby, które mogą ofiarować płatki prosimy o przynoszenie ich do zakrystii.
7. W dniu 1 czerwca w sobotę organizujemy wyjazd z naszej parafii Członków Żywego Różańca na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok.16.30. Zapisy w zakrystii.
8. Na spotkanie Rady Parafialnej zapraszamy w poniedziałek 27 maja o godz. 19.00.
9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w przyszłym miesiącu będą: ks. Janusz w sobotę 1 czerwca od godz. 9.00, ks. Przemysław w poniedziałek 3 czerwca od godz. 12.00, ks. Rafał w piątek 7 czerwca od godz. 9.00.
10. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec, zmiana tajemnic i nabożeństwo wynagradzające od godziny 17.00. Zapraszamy.
11. Decyzją Księdza Prowincjała Salwatorianów z dniem 30 czerwca pracę w naszej parafii kończy ks. Przemysław Marszałek, który obejmie z dniem 1 lipca urząd Rektora kościoła Boskiego Zbawiciela w Krakowie na Zakrzówku, oraz urząd prefekta kleryków w WSD Salwatorianów w Krakowie. Księdza Przemysława będziemy żegnać w niedzielę 16 czerwca o godz. 12.30 i dziękować za Jego posługę w Piastowie.
12. W przyszłą niedzielę przypada Święto Dziękczynienia. Do Sanktuarium Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie Św. Jadwigi Królowej, a także będzie uczczona 25 rocznica beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego i 40 rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękczynna Eucharystia będzie odprawiona o godz.12.00, a radosne świętowanie zwieńczy kantata ku czci bł. Edmunda Bojanowskiego „Światło Prawdy – wrażliwość miłości” w której biorą udział również Siostry Służebniczki z Piastowa. Szczegółowy plan jest na plakatach. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na budowę Sanktuarium Opatrzności Bożej.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych . W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
14. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Najserdeczniejsze życzenia składamy wszystkim mamom z ok. Dnia Matki.