Strona główna

Ogłoszenia 27.08.2017 r.

salwatorianie 26 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 sierpnia 2017 r.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbon ofiarę przeznaczoną na pomoc dla rodzin dotkniętych ostatnimi nawałnicami.
 2. Do dzisiaj można zgłaszać chęć udziału w akcji Rodzina rodzinie, by przez 6 kolejnych miesięcy, rozpoczynając od września, wpłacać dowolną ofiarę na pomoc rodzinom w Aleppo.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Augustyna
 • we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 • w piątek bł. Bronisławę
 1. W najbliższy wtorek i środę planowany jest spływ kajakowy rzeką Wkrą dla młodzieży oraz rodziców z dziećmi. Osoby, które zgłosiły się, mogą w zakrystii otrzymać plan wyjazdu. Gdyby był jeszcze ktoś zainteresowany jedno lub dwudniowym spływem, prosimy o kontakt w zakrystii – są jeszcze wolne kajaki.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.00; dla dorosłych przed ranną i wieczorną Mszą św.
 3. W sobotę 2 września odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych 9 września.
 4. W sobotę o 17.30 różaniec, po nim Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie dla wszystkich członków Żywego Różańca.
 5. Pierwsze po wakacjach spotkanie DSM odbędzie się w niedzielę 3 września po Mszy odprawianej o godz. 11.00. Zapraszamy również dziewczynki, które chciałyby rozpocząć śpiewanie w scholi.
 6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek w ramach „Akcji szkoła” na dofinansowanie przez Parafialny Zespół Caritas wyprawki szkolnej dla dzieci.
 7. Również w przyszłą niedzielę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; o 17.30 Różaniec Rodzin.
 8. 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie zostanie odprawiona za tydzień w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej.
 9. W niedzielę 10 września na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy matki w stanie błogosławionym. Podczas Mszy zostanie im udzielone „Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa”.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z filmem Misja. Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki.
 11. Wszystkim gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.