Strona główna

Ogłoszenia 27.11.2022 r.

salwatorianie 26 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 listopada 2022 r.

1 niedziela Adwentu

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Witamy prowadzącą rekolekcje s. Maristellę Sienicką ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza. Msza św., a po niej nauka rekolekcyjna w tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.30, 9.30 i 19.00. W tych dniach nie będzie Mszy o godz. 18.00. Ponadto od poniedziałku do środy o godz. 9.00 różaniec, od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i stronie internetowej parafii.
 2. Z uwagi na rekolekcje kancelaria w poniedziałek i środę będzie czynna tylko po południu.
 3. Msza św. roratnia, na którą zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, w tym tygodniu, ze względu na rekolekcje, będzie odprawiana w czwartek i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę rano o 7.30.
 4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Andrzeja, Apostoła
 • w sobotę św. Franciszka Ksawerego
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 Msza św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana, nowe powołania i świętość życia dla kapłanów. Po Mszy spotkanie, na które zapraszają salwatorianie świeccy.
 2. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. oraz dla dzieci i dorosłych od 17.00. Komunia św. będzie udzielana podczas Mszy św. roratniej odprawianej o godz. 18.00.
 3. W sobotę o 17.30 różaniec, po nim Msza św. w intencji Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.
 4. Odwiedziny chorych w miesiącu grudniu odbędą się w sobotę 17 grudnia.
 5. W sobotę odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Informacje przekazują księża w szkole i w prowadzonych przez siebie grupach.
 6. Poświęcone opłatki można nabywać ze stolika z tyłu kościoła i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Po większą ilość opłatków prosimy zgłaszać się w zakrystii.
 7. W przedsionku kościoła Dziecięca Służba Maryi rozprowadza sianko na stół wigilijny. Otrzymane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby DSM. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał do koszy z tyłu kościoła żywność długoterminową przeznaczoną dla osób potrzebujących.
 8. Informujemy, że na stoliku z prasą, w gablocie i na stronie internetowej parafii znajduje się plan kolędy. Wzorem poprzedniego roku kapłani odwiedzą tych parafian, którzy wcześniej zgłoszą chęć przyjęcia księdza. W tym celu należy przekazać w kościele lub kancelarii najpóźniej na tydzień przed planowaną wizytą kartkę z następującymi danymi: ulica, numer domu, nazwisko, nr tel., lub dokonać zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej parafii parafia-piastow.sds.pl. Kartkę zgłoszenia można odciąć od planu kolędy lub zabrać ze stolika z prasą. Bardzo prosimy o przekazanie tych informacji swoim sąsiadom, szczególnie osobom chorym, które nie mają stałego kontaktu z parafią. Osoby, które mogłyby przekazać plan kolędy do wspólnot mieszkaniowych lub skrzynek pocztowych na swojej ulicy, zapraszamy do zakrystii.
 9. Ofiary składane w poprzednią niedzielę do skarbon w ramach Solidarności z Kościołem Prześladowanymdla Kościoła w Ukrainie wyniosły 3303 zł. Serdecznie za nie dziękujemy. Za tydzień ofiarami składanymi do skarbon będziemy wspierać Kościół na Wschodzie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł? W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 12. Do wieczności przeszedł Krzysztof Pawlikowski z ul. Pomorskiej. Wieczny odpoczynek…