Strona główna

Ogłoszenia 28.07.2019 r.

salwatorianie 27 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 lipca 2019 r.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy w naszej parafii ks. Adriana Żądło, przewodnika salwatoriańskiej Grupy zielonej w Warszawskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę. Dziękujemy za głoszone słowo. Przed kościołem są prowadzone zapisy do udziału w pielgrzymce, a także zbierane intencje modlitewne i ofiary na wsparcie Grupy zielonej.
 2. Ofiary składane w poprzednią niedzielę przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy wyniosły 3800 zł. Serdecznie za nie dziękujemy.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Martę
 • w środę św. Ignacego z Loyoli
 • w czwartek św. Alfonsa Marię Liguoriego
 1. W czwartek przypada 75 rocznica wybuch Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie i ofiarach tamtych wydarzeń. Z tej okazji o godz. 17.00 nastąpi złożenie kwiatów pod Murem Pamięci przy Szkole Podstawowej nr 3; o 18.00 Msza św. w parafii Chrystusa Króla Wszechświata. Więcej informacji znajduje się w gablocie.
 2. W piątek można uzyskać odpust porcjunkuli pod warunkiem nawiedzenia kościoła, odmówienia modlitwy Ojcze nasz i wyznania wiary.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe o powołania. O 18.00 Msza św. o beatyfikację o. Franciszka Jordana założyciela Salwatorianów. Po Mszy Salwatorianie Świeccy zapraszają na spotkanie.
 5. W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych przed ranną Mszą św. i po południu od 17.00.
 6. W sobotę o godz. 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 7. W przyszłą niedzielę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Za tydzień Ks. Jacek Krzemień ze wspólnoty „Chleb Życia” będzie głosił homilie i prowadził zbiórkę do puszek na wsparcie dla ubogich.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona?
 10. Od poniedziałku w naszym kościele rozpoczną się prace związane z wykonaniem wystroju prezbiterium. Aby umożliwić dłuższy czas pracy, kościół zostanie zamknięty, a nabożeństwa, adoracja i spowiedź będą odbywały się w kaplicy domu zakonnego. Zmiana będzie obowiązywała od wieczornej Mszy w poniedziałek do porannej Mszy w sobotę. Msza rano w poniedziałek, wieczorem w sobotę oraz Msze niedzielne będą sprawowane ponownie w kościele.
 11. Wszystkim gościom i wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
 12. Do wieczności przeszli: Tadeusz Dudkiewicz z ul. Słowackiego, Henryk Niwczyk z ul. Fałata, Janusz Daniluk z ul. Ks. Popiełuszki, Waldemar Kamiński z ul. Styki. Wieczny odpoczynek…