Strona główna

Ogłoszenia 29.09.2019 r.

salwatorianie 28 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 WRZEŚNIA 2019 r.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 1. Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii św. Michała Archanioła. Homilie głosi ks. Jerzy Morański. Suma odpustowa o godz. 12.30; po niej procesja eucharystyczna. Radość świętowania pragniemy przedłużyć poprzez zabawę w ramach festynu parafialnego „Michałki”, który rozpoczniemy ok. godz. 14.00. Podczas festynu odbędą się występy dzieci i dorosłych, licytacja obrazów, występ zespołu księży „Jak Najbardziej”. Jedną z atrakcji będzie gra miejska, która będzie trwała w godz. od 14.00 do 16.00. Zapraszamy także do konkursu na najsmaczniejsze ciasto w kategorii wypieków dzieci i dorosłych. Festyn zakończy losowanie nagrody głównej. Program festynu znajduje się na stronie internetowej parafii i ulotkach na stoliku z prasą. Dochód z ofiar składanych podczas festynu przeznaczamy na wystrój prezbiterium.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Hieronima
 • we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus
 • w środę św. Aniołów Stróżów
 • w piątek św. Franciszka z Asyżu
 • w sobotę św. Faustynę Kowalską
 1. W poniedziałek swoje imieniny będzie obchodził ks. Hieronim. Msza św. z okazji imienin, a także rocznicy 60-lecia ślubów zakonnych ks. Hieronima zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. We wtorek imieniny będzie obchodziła zakrystianka s. Remigia. Już dziś dziękujemy Siostrze za posługę i życzymy wielu łask Bożych.
 2. Od wtorku zapraszamy codziennie dzieci i dorosłych na wspólne nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 17.30. Oprócz dzieci o prowadzenie różańca prosimy: we wtorek Odnowę w Duchu Świętym i Przyjaciół Oblubieńca, w czwartek Salwatorianów Świeckich, w sobotę Żywy Różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek o 17.30 różaniec za kapłanów i o nowe powołania, po nim Msza św. o beatyfikację o. Franciszka Jordana i spotkanie, na które zapraszają Salwatorianie Świeccy.
 5. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. oraz po południu dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00. O 17.30 różaniec z obrzędem Komunii św.
 6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Msza św. wieczorna w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W przyszłą niedzielę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Dzień Papieski. Z tej okazji już w przyszłą niedzielę młodzież, która korzysta z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, będzie dzieliła się swoim świadectwem oraz zbierała ofiary do puszek.
 9. W listopadzie, w cztery kolejne soboty, w naszej parafii będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
 10. Salwatorianie Świeccy zapraszają do udziału w rekolekcjach dla osób świeckich w duchu o. Jordana, które odbędą się od 11 do 13 października w Trzebini. Zapisy w zakrystii.
 11. Siostry Służebniczki zapraszają na pielgrzymkę do Wadowic i Markowej w dniach od 19 do 20 października. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki „Ziarna”.
 13. Do wieczności przeszli: Tadeusz Gromada z ul. Ujejskiego, Emilian Gogolewski z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek…