Strona główna

Ogłoszenia 3.09.2017 r.

salwatorianie 2 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 września 2017 r.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ofiary złożone w poprzednią niedzielę do skarbon na pomoc dla rodzin dotkniętych nawałnicami wyniosły 4326 zł.
 2. Parafialny Zespół Caritas prowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek w ramach „Akcji szkoła” na dofinansowanie wyprawki szkolnej dla dzieci.
 3. Po Mszy odprawianej o godz. 11.00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie DSM. Zapraszamy również dziewczynki, które chciałyby rozpocząć śpiewanie w scholi. Kolejne spotkanie DSM w sobotę w salce o godz. 11.00.
 4. Zapraszamy dzisiaj na adorację Najświętszego Sakramentu: rozpoczęcie o godz. 17.00; o 17.30 Różaniec Rodzin.
 5. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona o godz. 8.00. Pragniemy przypomnieć, że uczestnictwo w katechezie szkolnej jest dla dzieci i młodzieży darem i obowiązkiem, stanowi istotny element przygotowania do sakramentów i nie może być zastąpione innym przedmiotem.
 6. 1 października będziemy przeżywali odpust i festyn parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich którzy chcieliby włączyć się w organizację festynu odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w salce.
 7. We wtorek w liturgii będziemy czcili salwatoriańską błogosławioną, matkę Teresę od Apostołów. Jedna z intencji podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie sprawowana za Papieża, Ojczyznę i Rodzinę Radia Maryja. Po Mszy spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania. O 18.00 Msza św. o beatyfikację o. Franciszka Jordana. Po Mszy spotkanie Salwatorianów świeckich i zainteresowanych duchowością salwatoriańską.
 9. W piątek w liturgii czcić będziemy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalne święto zgromadzenia Salwatorianów. W tym dniu podczas rannej i wieczornej Mszy św. odnowimy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 7.30 będzie odprawiana w intencji ofiarodawców naszego kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy pierwszoklasistów. Prosimy dzieci o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych, które zostaną poświęcone.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy matki w stanie błogosławionym. Podczas Mszy zostanie im udzielone „Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa”.
 12. Ofiary składane za tydzień będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. W sierpniu zostały odnowione klęczniki w ławkach naszego kościoła. Bardzo prosimy, aby jeśli to możliwe, nie stawiać na nich butów.
 13. Zapraszamy rodziców młodzieży, która w przyszłym roku ma przystąpić do bierzmowania, na spotkanie za tydzień w  poniedziałek 11 września o godz. 19.00.
 14. Młodzież pragnącą przystąpić w przyszłym roku do bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek 12 września na godzinę 19.00. Zapraszamy również dorosłych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcieli by to uczynić, na osobne spotkanie, które odbędzie się również 12 września o godz. 20.00.
 15. Osoby, które przystąpiły do akcji pomocy rodzinom w Syrii „Rodzina rodzinie” mogą w zakrystii odebrać szczegółowe informacje.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in.: Dlaczego niedziela bez Mszy nie jest niedzielą? Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki.
 17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 18. Do wieczności przeszli: Teresa Kryńska z ul. Harcerskiej, Halina Fijałkowska z ul. Reymonta, Krzysztof Wnuk z ul. Reymonta. Wieczny odpoczynek…