Strona główna

Ogłoszenia 3 marzec 2024

salwatorianie 3 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 marca 2024 r.
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1. Rozpoczynamy święty czas Misji Parafialnych, „Zdumieni zasadzeni nad płynącą wodą” takie jest hasło tych misji, które będziemy przeżywać do przyszłej niedzieli włącznie. Witamy we wspólnocie parafialnej ks. Sławomira Nogę SDS, który będzie naszym duchowym przewodnikiem na misyjnej drodze przemiany i uświęcenia życia.
2. Na czas Misji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych, nieczynna będzie też kancelaria parafialna. Prosimy pilne sprawy zgłaszać po Mszach Świętych w zakrystii. Zechciejmy z gorliwością wsłuchiwać się w Słowo Boże, w niedziele są wprawdzie nauki dla dzieci o godz.11.00, ale w tygodniu wg. zasady że „ małe rośliny najlepiej wzrastają w cieniu dużych drzew” prosimy aby dzieci uczestniczyły w nabożeństwach razem z rodzicami. Rekolekcje szkolne w naszej parafii rozpoczną się w następnym tygodniu.
3. Szczegółowy plan Misji słyszeliśmy, są jeszcze wydrukowane plany na stoliku z gazetami do zabrania i na stronie internetowej parafii. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00 ulicami miasta. Przejdziemy ulicą Orzeszkowej, następnie skręcimy w lewo w ul. Godebskiego, przejdziemy Klonową do Placu Słonecznego, a dalej Ks. Popiełuszki i Orzeszkowej do kościoła z powrotem. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Prosimy też o zgłaszanie się w zakrystii chętnych z różnych stanów i grup do niesienia krzyża między poszczególnymi stacjami. Kolejność podamy w piątek.
4. W poniedziałek w liturgii przypada Święto Św. Kazimierza Królewicza, jest to dzień imienin Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, naszego Metropolity. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach indywidualnych.
5. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda w przyszłą niedzielę, 10 marca o godz. 15.00 w domu Sióstr.
6. Ofiary składane w poprzednią niedzielę do skarbon na działalność misyjną Kościoła wyniosły 2270 zł; bardzo za nie dziękujemy. Ofiary składane na tacę dzisiaj są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Msza Św. w int. dobrodziejów naszego kościoła będzie odprawiona w czwartek 7 marca o godz. 7.30. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na apostolaty prowadzone przez Ks. Misjonarza.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. O warunkach dobrej spowiedzi. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
8. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
9. Do wieczności przeszli Antoni Krzysztofolik z ul. Orzeszkowej, Maciej Liczbarski z Aleji Tysiąclecia i Maria Zawadzka z ul. Harcerskiej. Wieczny odpoczynek…