Strona główna

Ogłoszenia 30.08.2020 r.

salwatorianie 29 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 sierpnia 2020 r.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Za tydzień od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • we czwartek św. Grzegorza Wielkiego
 • w sobotę salwatoriańską błogosławioną, matkę Teresę od Apostołów
 1. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona o godz. 8.00. Pragniemy przypomnieć, że uczestnictwo w katechezie szkolnej daje dzieciom i młodzieży możliwość poznawania Boga i Kościoła, stanowi istotny element przygotowania do sakramentów i dlatego należy do obowiązków dzieci i rodziców.
 2. Rodziców dzieci, które we wrześniu przystąpią do Komunii św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 1 września o godz. 19.00.
 3. 27 września będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Z powodu epidemii niemożliwa jest organizacja tradycyjnego festynu. Pragniemy jednak przemyśleć możliwość innych form świętowania. Dlatego w czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie osoby, które chciałyby podzielić się swoimi pomysłami.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania; o00 Msza św. o beatyfikację o. Franciszka Jordana. Po Mszy Salwatorianie Świeccy zapraszają na wspólną modlitwę.
 5. Salwatorianie Świeccy zapraszają do uczestnictwa w rekolekcjach, które odbędą się od 4 do 6 września w Trzebini. Rekolekcje poprowadzi salwatorianin ks. Jerzy Morański. Więcej informacji znajduje się w gablocie; zapisy w zakrystii.
 6. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. i po południu, zwłaszcza dla dzieci, od godz. 17.00. O godz. 17.30 obrzęd Komunii św. poza Mszą św.
 7. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, którzy wyrażą taką chęć. Księża skontaktują się wcześniej ze swoimi chorymi.
 8. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca; po Mszy zmiana tajemnic.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy matki w stanie błogosławionym. Podczas Mszy zostanie im udzielone „Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa”.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. o potrzebie humanizowania medycyny, która zbyt często ogranicza się do karty choroby i recepty.
 11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 12. Do wieczności przeszedł Wojciech Owczarczyk z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek…