Strona główna

Ogłoszenia 30.09.2018 r.

salwatorianie 29 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 WRZEŚNIA 2018 r.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii św. Michała Archanioła. Homilie głosi ks. Jan Bukowiec. Suma odpustowa o godz. 12.30; po niej procesja eucharystyczna. Radość świętowania pragniemy przedłużyć poprzez zabawę w ramach festynu parafialnego „Michałki”, pod hasłem „Parafia naszą małą ojczyzną”, który rozpoczniemy o godz. 14.00. Podczas festynu odbędą się występy dzieci i dorosłych, licytacja „aniołów”, pokaz iluzjonisty. Jedną z atrakcji będzie gra miejska, która będzie trwała w godz. od 14.00 do 16.00. Zapraszamy także do konkursu na najsmaczniejsze ciasto. Festyn zakończy losowanie nagrody głównej i zabawa prowadzona przez wodzireja. Program festynu znajduje się na stronie parafii i ulotkach na stoliku z prasą.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Teresę od Dzieciątka Jezus
 • we wtorek św. Aniołów Stróżów
 • w czwartek św. Franciszka z Asyżu
 • w piątek św. Faustynę Kowalską
 1. Dzieci i dorosłych zapraszamy na wspólne nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz. 17.30. Oprócz dzieci o prowadzenie różańca prosimy: we wtorek Odnowę w Duchu Świętym i Przyjaciół Oblubieńca, w czwartek Salwatorianów Świeckich, w sobotę Żywy Różaniec.
 2. We wtorek jedna z intencji podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie sprawowana za Papieża, Ojczyznę i Rodzinę Radia Maryja.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek o 17.30 różaniec za kapłanów i o nowe powołania, po nim Msza św. o beatyfikację o. Franciszka Jordana i spotkanie, na które zapraszają Salwatorianie świeccy.
 5. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. oraz po południu dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00. O 17.30 różaniec z obrzędem Komunii św.
 6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Msza św. wieczorna w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W sobotę rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie parafii.
 8. Organizatorzy rekolekcji STADION MŁODYCH zapraszają 6 października na PGE Narodowy w Warszawie. Spotkanie skierowane jest do młodych i wszystkich, którzy chcą wielbić Boga. Więcej informacji na stronie eu
 9. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Dzień Papieski. Z tej okazji już w przyszłą niedzielę młodzież, która korzysta z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, będzie dzieliła się swoim świadectwem oraz zbierała ofiary do puszek.
 10. Młodzież z klas 8 i z klas 3 gimnazjum oraz młodzież starszą, która nie przyjęła jeszcze sakramentu bierzmowania, zapraszamy w niedzielę o godz. 18.00 na Mszę św. rozpoczynającą przygotowanie. Po Mszy spotkanie organizacyjne w kaplicy domu zakonnego.
 11. Z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości i 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża w przyszłą niedzielę 7 października  o godz. 19.15  w naszym kościele na zaproszenie Burmistrza Miasta Piastowa Pana Grzegorza Szuplewskiego  przy współpracy Starosty Pruszkowskiego Pana Maksyma Gołosia Warszawska Orkiestra Symfoniczna „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego  zaprezentuje symfonię h-moll Polonia Ignacego Paderewskiego.
 12. Salwatorianie Świeccy zapraszają do udziału w rekolekcjach dla osób świeckich w duchu o. Jordana, które odbędą się od 12 do 14 października w Trzebini. Informacje i zapisy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o  wizycie papieża Franciszka na Litwie. Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki „Ziarna”.
 14. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Hieronim, a jutro nasza zakrystianka s. Remigia. Dziękujemy Księdzu i Siostrze za posługę i życzymy im oraz wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia wielu łask Bożych.
 15. Do wieczności przeszli: Jadwiga Grzybowska z ul. Reja, Wiesława Grzywacz z ul. Pokoju. Wieczny odpoczynek…