Ogłoszenia 30.09.2018 r.

salwatorianie 29 września 2018

30 WRZEŚNIA 2018 r.

1. Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii św. Michała Archanioła. Homilie głosi ks. Jan Bukowiec. Suma odpustowa o godz. 12.30; po niej procesja eucharystyczna. Radość świętowania pragniemy przedłużyć poprzez zabawę w ramach festynu parafialnego „Michałki”, pod hasłem „Parafia naszą małą ojczyzną”, który rozpoczniemy o godz. 14.00. Podczas festynu odbędą się występy dzieci i dorosłych, licytacja „aniołów”, pokaz iluzjonisty. Jedną z atrakcji będzie gra miejska, która będzie trwała w godz. od 14.00 do 16.00. Zapraszamy także do konkursu na najsmaczniejsze ciasto. Festyn zakończy losowanie nagrody głównej i zabawa prowadzona przez wodzireja. Program festynu znajduje się na stronie parafii i ulotkach na stoliku z prasą.
  • w poniedziałek św. Teresę od Dzieciątka Jezus
  • we wtorek św. Aniołów Stróżów
  • w czwartek św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek św. Faustynę Kowalską
  1. Dzieci i dorosłych zapraszamy na wspólne nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz. 17.30. Oprócz dzieci o prowadzenie różańca prosimy: we wtorek Odnowę w Duchu Świętym i Przyjaciół Oblubieńca, w czwartek Salwatorianów Świeckich, w sobotę Żywy Różaniec.
  2. We wtorek jedna z intencji podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie sprawowana za Papieża, Ojczyznę i Rodzinę Radia Maryja.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W czwartek o 17.30 różaniec za kapłanów i o nowe powołania, po nim Msza św. o beatyfikację o. Franciszka Jordana i spotkanie, na które zapraszają Salwatorianie świeccy.
  5. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. oraz po południu dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00. O 17.30 różaniec z obrzędem Komunii św.
  6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Msza św. wieczorna w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W sobotę rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie parafii.
  8. Organizatorzy rekolekcji STADION MŁODYCH zapraszają 6 października na PGE Narodowy w Warszawie. Spotkanie skierowane jest do młodych i wszystkich, którzy chcą wielbić Boga. Więcej informacji na stronie eu
  9. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Dzień Papieski. Z tej okazji już w przyszłą niedzielę młodzież, która korzysta z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, będzie dzieliła się swoim świadectwem oraz zbierała ofiary do puszek.
  10. Młodzież z klas 8 i z klas 3 gimnazjum oraz młodzież starszą, która nie przyjęła jeszcze sakramentu bierzmowania, zapraszamy w niedzielę o godz. 18.00 na Mszę św. rozpoczynającą przygotowanie. Po Mszy spotkanie organizacyjne w kaplicy domu zakonnego.
  11. Z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości i 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża w przyszłą niedzielę 7 października  o godz. 19.15  w naszym kościele na zaproszenie Burmistrza Miasta Piastowa Pana Grzegorza Szuplewskiego  przy współpracy Starosty Pruszkowskiego Pana Maksyma Gołosia Warszawska Orkiestra Symfoniczna „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego  zaprezentuje symfonię h-moll Polonia Ignacego Paderewskiego.
  12. Salwatorianie Świeccy zapraszają do udziału w rekolekcjach dla osób świeckich w duchu o. Jordana, które odbędą się od 12 do 14 października w Trzebini. Informacje i zapisy w zakrystii.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o  wizycie papieża Franciszka na Litwie. Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki „Ziarna”.
  14. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Hieronim, a jutro nasza zakrystianka s. Remigia. Dziękujemy Księdzu i Siostrze za posługę i życzymy im oraz wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia wielu łask Bożych.
  15. Do wieczności przeszli: Jadwiga Grzybowska z ul. Reja, Wiesława Grzywacz z ul. Pokoju. Wieczny odpoczynek…