Strona główna

Ogłoszenia 31 grudnia 2023

salwatorianie 30 grudnia 2023

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 grudnia 2023 r.

DRUGA NIEDZIELA

PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Zapraszamy dzisiaj i jutro od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Porządek Mszy Św. niedzielny.
 3. Tak samo w sobotę w uroczystość Objawienia Pańskiego, w święto Trzech Króli. W tym dniu przybędzie do naszego kościoła „Orszak Trzech Króli”, który wyruszy o godz. 11.15 spod Urzędu Miasta przy ul. 11 Listopada. Zbiórka o godz. 11.00. O 12.20 na schodach kościoła powitanie Orszaku, następnie Królowie oddadzą  pokłon Dzieciątku w  żłóbku. O godz. 12.30 Msza Św. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich na krótki występ. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szk. Podst. nr 3 i przedszkola nr 3 zaśpiewają po jednej zwrotce kolędy za co otrzymają nagrodę. W czasie orszaku będzie prowadzona zbiórka dla chrześcijan w Ziemi Świętej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 Msza św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana i o świętość życia dla kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 5. W piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej przed ranną Mszą i od godz. 17.30.
 6. W sobotę o godz. 17.20 różaniec i krótkie nabożeństwo pierwszo – sobotnie, po nim Msza św. w intencji Żywego różańca i zmiana tajemnic.
 7. W niedzielę 7 stycznia w czasie Mszy Św. O godz. 11.00 będzie miało miejsce uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Zebrane ofiary będą przeznaczone na realizację projektu: „Dzieciom w Kolumbii”. Każdy kto chciałby przyjąć kolędników jest proszony o zapisanie się w zakrystii.
 8. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 wszystkim dzieciom będzie udzielane specjalne błogosławieństwo.
 9. W kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej 7 stycznia o godz. 18.45 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu znanego nam Pawła Orkisza. Zapraszamy w imieniu ks. Proboszcza.
 10. Trwa kolęda, można jeszcze zaprosić księdza w terminie wskazanym na planie kolędy, należy wrzucić do skarbony z tyłu kościoła lub przekazać w kancelarii kartkę z adresem, lub przez internet. Dodatkowa kolęda będzie 12 stycznia, lub w indywidualnie ustalonym terminie.
 11. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy życzenia wielu łask Bożych.
 12. Do wieczności przeszła Śp. Daniela Jagura z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…