Ogłoszenia 4.12.2022 r.

salwatorianie 3 grudnia 2022

4 grudnia 2022 r.

2 niedziela Adwentu

1. Witamy w naszej parafii salwatorianina ks. Łukasza Anioła, który wczoraj prowadził dzień skupienia dla młodzieży, a dzisiaj podczas Mszy głosi słowo Boże.
  2. Modlitwą i ofiarami składanymi do skarbony z tyłu kościoła wspieramy Kościół na Wschodzie.
  3. Dzisiaj od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  • we wtorek św. Mikołaja
  • w środę św. Ambrożego
  • w czwartek Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
  1. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o 7.30.
  2. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy wieczornej w kościele.
  3. W środę po Mszy św. wieczornej w salce odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego.
  4. W czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 12.00 zapraszamy do kościoła na „Godzinę łaski”.
  5. Zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów, lektorów i kandydatów w sobotę 10 grudnia o godz. 16.00.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo z Akatystem ku czci NMP przygotowanym przez chór parafialny.
  7. W przedsionku kościoła Dziecięca Służba Maryi rozprowadza sianko na stół wigilijny. Za tydzień dzieci z DSM będą rozprowadzać świąteczne szopki i ozdoby.
  8. Poświęcone opłatki można nabywać ze stolika z tyłu kościoła i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  9. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności długoterminowej przeznaczoną dla osób potrzebujących. Pojemniki znajdują się z tyłu kościoła.
  10. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne.
  11. Na stoliku z prasą, w gablocie i na stronie internetowej parafii znajduje się plan kolędy. Wzorem poprzedniego roku kapłani odwiedzą tych parafian, którzy wcześniej zgłoszą chęć przyjęcia księdza. W tym celu należy przekazać w kościele lub kancelarii najpóźniej na tydzień przed planowaną wizytą kartkę z podaniem ulicy, numeru domu, nazwiska, nr tel., lub dokonać zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej parafii parafia-piastow.sds.pl. Bardzo prosimy o przekazanie tych informacji swoim sąsiadom, szczególnie osobom chorym, a także we wspólnotach mieszkaniowych.
  12. Piastowski Klub Krwiodawców zaprasza do udziału w Akcji Krwiodawstwa w sobotę 10 grudnia w godz. od 9.00 do 12.30. Ambulans będzie oczekiwał na parkingu Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 11 Listopada. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa, krew może oddać każdy w wieku od 18 do 65 lat. Wystarczy mieć dowód tożsamości z numerem PESEL i być po lekkim posiłku
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  15. Do wieczności przeszli: Marianna Wlazło z Pruszkowa, Bogdan Pieńkosz z ul. Żeromskiego. Wieczny odpoczynek