Strona główna

Ogłoszenia 5.03.2023 r.

salwatorianie 4 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 marca 2023 r.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Ofiary składane do skarbon oraz wpłacane na konto parafialne na pomoc dla Ukrainy wyniosły 9530 zł. Serdecznie za nie dziękujemy. Ofiarami składanymi dzisiaj do skarbon z tyłu kościoła wspieramy misje Kościoła.
 2. Rozpoczęliśmy rekolekcje, które prowadzi salwatorianin ks. Łukasz Darowski. Udział w rekolekcjach na początku Wielkiego Postu może nam pomóc wejść w okres pokuty, który jest czasem szczególnego działania łaski Bożej. Rekolekcje będą odbywały się w poniedziałek, wtorek i środę:
 • o godz. 7.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną
 • o godz. 9.00 różaniec, o 9.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną
 • od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 19.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

Zwracamy uwagę, że w czasie rekolekcji wieczorna Msza z nauką, została przesunięta na godz. 19.00. Podczas rekolekcji okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Kancelaria parafialna w poniedziałek i środę będzie czynna tylko po południu.
 3. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz. 8.00 i 17.15, dla dzieci o 16.30.
 4. W przyszłą niedzielę w domu Sióstr Służebniczek przy ul. Sieniewicza o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Serdecznie zapraszamy.
 5. Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza 13 marca do Świątyni Opatrzności Bożej na Mszę św. dziękczynną za pontyfikat papieża Franciszka i posługę Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Więcej informacji znajduje się w gablocie.
 6. Adrian Żądło, salwatorianin, który pracuje w salwatoriańskiej parafii w Dobroszycach ma jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 13 do 21 sierpnia. Wylot z lotniska w Warszawie.Koszt: 5290 zł i 420 $. Przewodnikiem będzie ceniony biblista ks. dr Ryszard Kempiak. W zakrystii można otrzymać numer kontaktowy do ks. Adriana.
 7. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 8. Istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Jeśli jako cel szczegółowy wskaże się Parafialny Zespół Caritas naszej parafii, przekazane pieniądze trafią do nas na parafialne cele Caritas. 1,5% podatku możemy również przekazać na seminarium Salwatorianów w Bagnie. Informacje znajdują się na stoliku z prasą i w gablocie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 10. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 11. Do wieczności przeszedł Kazimierz Borczon z ul. Reja. Wieczny odpoczynek…