Strona główna

Ogłoszenia 6.09.2020 r.

salwatorianie 5 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 września 2020 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z wielką radością informujemy, że decyzją Stolicy Świętej, 15 maja 2021 r. w Rzymie w Arcybazylice Św. Jana na Lateranie odbędzie się beatyfikacja Założyciela Salwatorianów Czcigodnego Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Dla wizerunku przyszłego błogosławionego O. Franciszka Jordana przygotowujemy miejsce po lewej stronie prezbiterium, a więc w miejscu dawnego tabernakulum. Będziemy także chcieli zaprosić wszystkich do duchowego przygotowania się na beatyfikację.
 2. Dzisiaj zapraszamy od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • we wtorek Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
 1. W poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy wieczornej odbędą się próby dla dzieci, które 12 września przystąpią do I Komunii św.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy pierwszoklasistów. Prosimy dzieci o przyniesienie przyborów szkolnych, które zostaną poświęcone.
 3. Za tydzień 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.30 różaniec, po nim procesja i Apel Jasnogórski.
 4. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 5. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św., zapraszamy na spotkanie w środę 16 września o godz. 19.00.
 6. W związku z epidemią w tym roku nie może odbyć się tradycyjny festyn Michałki. Zapraszamy jednak rodziny, szczególnie dzieci, do udziału w konkursie na piosenką religijną. Solowe lub rodzinne wykonanie utworu należy nagrać i przekazać do zakrystii lub kancelarii do 20 września. Wykonanie zostanie udostępnione na parafialnym Facebooku. Zapraszamy również do udziału w konkursie plastycznym pt. Mój Anioł Stróż. Podpisane prace należy przynieść do kościoła lub przekazać katechetom do 20 września. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi w dniu odpustu 27 września.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o szkolnych lekcjach religii, w trzydziestą rocznicę jej powrotu do szkół. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki „Ziarna”.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 9. Do wieczności przeszli: Jarosław Skibka z ul. Jaśminowej, Stanisław Róg z ul. Licealnej. Wieczny odpoczynek…