Strona główna

Ogłoszenia 6.11.2022 r.

salwatorianie 5 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 LISTOPADA 2022 r.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy w naszym kościele przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy poprzez swoją publikację pragną zachęcić do codziennego czytania Pisma św.
 2. Młodzież dziękuje za ofiary w wysokości 2584 zł złożone przy okazji nabywania zniczy. Zostaną one przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19.00 w salce. 
 3. Od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • w czwartek św. Leona Wielkiego
 • w piątek św. Marcina z Tours
 • w sobotę św. Jozafata
 1. Od poniedziałku w godzinach urzędowania kancelarii będzie można zamawiać intencje mszalne na 2023 Aby dać możliwość zamówienia intencji osobom, które obecnie nie mogą przyjść do kancelarii lub przekazać przez drugą osobę, prosimy, by jednorazowo nie zamawiać więcej niż 10 intencji. Z uwagi na konieczność pisemnego potwierdzenia przyjęcia intencji, nie przyjmujemy ich telefonicznie i mailowo. Intencje mszalne, przy których już teraz będzie składana ofiara, nie wymagają potwierdzenia.
 2. Kandydatów do bierzmowania roku I zapraszamy na spotkanie w salce: grupę A w poniedziałek o godz. 19.00; grupę B we wtorek o godz. 19.00.
 3. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę po Mszy wieczornej w salce.
 4. W piątek będziemy świętować 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie zawierzając ją opiece Maryi Królowej Polski. Wyrazem patriotyzmu niech będzie również wywieszenie flag narodowych. W tym dniu Ks. Kardynał udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. W piątek o godz. 7.30 Msza św. w intencji dobrodziejów naszego kościoła.
 6. Modlitwa różańcowa za zmarłych z kartek wypominkowych codziennie o godz. 17.3 W kolejne dni będziemy modlić się za zmarłych poleconych przez mieszkańców ulic:
 • niedziela (6.11) Godebskiego, Fredry, Gęsickiego, Grunwaldzkiej
 • poniedziałek z Jaśminowej, Kasprowicza, 11 Listopada
 • wtorek i środa z Harcerskiej
 • czwartek z Konopnickiej, Klonowej, Kruczej, Kwiatowej
 • piątek z Krasińskiego, Kraszewskiego, Lenartowicza, Lipowej, Leśmiana, Licealnej
 • sobota z Mickiewicza
 • niedziela z Niecałej, Norwida, Ogrodowej
 1. Stosownie do przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego, pragniemy poinformować, że 4 lutego 2023 r. nasz parafianin alumn Diecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Kijowie Michał Paweł Sadownik ma przyjąć świecenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji kleryka Michała.
 2. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 3. W piątek, 11 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Udział w niej wezmą przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Zostanie zapalona też Świeca Niepodległości. Wieczorem, o godz. 17.00, w Świątyni Opatrzności Bożej, rozpocznie się Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. Requiem dla świata.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. nt. samotności. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.