Strona główna

Ogłoszenia 7.06.2020 r.

salwatorianie 6 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 czerwca 2020 r.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Jadwigę, Królową
 • we wtorek Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego
 • w czwartek Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa
 • w sobotę św. Antoniego z Padwy
 1. Dzisiaj od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Nabożeństwa czerwcowe: w kościele codziennie o 17.30; na Placu Słonecznym o 20.00.
 3. W środę wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. w kościele o godz. 18.00.
 4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Msze będą odprawione o godz. 30, 9.30 i po zakończeniu procesji ok. 11.30 oraz o 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 12.30. Zgodnie z zaleceniem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza procesja do czterech ołtarzy odbędzie się na terenie kościelnym. Procesję rozpoczniemy po Mszy odprawianej o godz. 9.30. Bardzo prosimy, aby podczas tej Mszy nie parkować samochodów na terenie kościelnym. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Z uwagi na niewielką ilość miejsca, procesja odbędzie się bez niesienia sztandarów, różańca, poduszek i baldachimu. Pamiętajmy o zachowaniu rygorów sanitarnych.
 5. W Oktawie Bożego Ciała, codziennie po nabożeństwie czerwcowym, procesja wokół kościoła. Do udziału zapraszamy dziewczynki z kwiatami.Osoby, które mogą ofiarować płatki prosimy o przynoszenie ich do zakrystii.
 6. W piątek o 7.30 Msza św. w intencji dobrodziejów naszego kościoła.
 7. W sobotę 13 czerwca po Mszy wieczornej zapraszamy na czuwanie fatimskie: o godz. 19.00 różaniec, po nim procesja z figurą Matki Bożej i Apel Jasnogórski.
 8. Ofiary składane za tydzień będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. refleksja nad modelem prezydentury w Polsce. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 10. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.