Strona główna

Ogłoszenia 7.10.2018 r.

salwatorianie 6 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z okazji przypadającego za tydzień Dnia Papieskiego gościmy w naszej parafii młodzież z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarami składanymi do puszek możemy wesprzeć to dzieło.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w poprzednią niedzielę pomogli w zorganizowaniu odpustu ku czci św. Michała Archanioła i festynu parafialnego. Dziękujemy osobom występującym, prowadzącym stoiska, katechetom oraz tym wszystkim, którzy udzielili wsparcia finansowego i rzeczowego. Dochód z ofiar składanych przy okazji festynu, po odliczeniu kosztów festynu, wyniósł 8777 zł i zostanie przeznaczony na sprzęt multimedialny do projekcji filmów.
 3. Młodzież z klas 8 szkoły podstawowej i z klas 3 gimnazjum oraz młodzież starszą, która nie przyjęła jeszcze sakramentu bierzmowania, zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00 na Mszę św. rozpoczynającą przygotowanie. Po Mszy spotkanie organizacyjne w kaplicy domu zakonnego.
 4. Z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości i 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża dzisiaj  o godz. 19.15  w naszym kościele na zaproszenie Burmistrza Miasta Piastowa,przy współpracy Starosty Pruszkowskiego, Warszawska Orkiestra Symfoniczna „SONATA” zaprezentuje symfonię h-moll Polonia Ignacego Paderewskiego.
 5. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy: w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego
 6. Zapraszamy dzieci i dorosłych na wspólne nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz. 17.30.
 7. Osoby, które brały udział przy organizacji festynu, zapraszamy na spotkanie podsumowujące w poniedziałek o godz. 19.00.
 8. W piątek o 7.30 Msza św. w intencji ofiarodawców dla naszego kościoła.
 9. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w piątek o godz. 18.00 na Mszę św. z poświęceniem różańców. Po Mszy spotkanie dla rodziców i dzieci.
 10. W sobotę zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie: po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 różaniec, po nim procesja i Apel Jasnogórski. W tym dniu nie będzie różańca o godz. 17.30.
 11. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda w niedzielę 14 października o godz. 15.00 w domu sióstr. Rodzina bł. Edmunda to grupa, która spotyka się raz w miesiącu, poznaje Błogosławionego i uczy się naśladować go w codzienności.
 12. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 13. Uczniowie Szkoły podstawowej nr 3 w Piastowie zapraszają na program słowno-muzyczny przygotowany na podstawie poematu Karola Wojtyły „Myśląc Ojczyzna”. Prezentacja odbędzie się w przyszłą niedzielę w naszym kościele po wieczornej Mszy św. odprawianej w intencji Ojczyzny z okazji 40 rocznicy wyboru Kard. Wojtyły na papieża.
 14. W sobotę 20 października planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej koło Wyszkowa. Wyjazd o godz. 8.30 spod kościoła; powrót ok. 15.00; koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki „Ziarna”.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 17. Do wieczności przeszli: Danuta Umyszkiewicz, Anna Stachelska i Feliks Stachelski z Al. Tysiąclecia. Wieczny odpoczynek…