Strona główna

Ogłoszenia 8.09.2019 r.

salwatorianie 7 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 września 2019 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Są one przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary składane osobno oraz wpłacane na konto parafii.
 2. Trwają prace przy realizacji wystroju prezbiterium. Zakończono prace przy głównym łuku oraz malowanie części prezbiterium. W tym tygodniu będą wykonywane prace kamieniarskie, a następnie do malowania fresków przystąpią artyści malarze. Od tego tygodnia cała liturgia będzie oprawiana już w kościele. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w miniony czwartek w sprzątanie kościoła.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielane błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym.
 4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w piątek św. Jana Chryzostoma
 • w sobotę Podwyższenie Krzyża Świętego
 1. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Wspólnoty  Odnowy  w Duchu Świętym  oraz chętne nowe osoby.
 2. W piątek 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 różaniec, po nim procesja i Apel Jasnogórski. W tym dniu nie będzie adoracji przed Mszą św.
 3. W sobotę 14 września organizujemy wyjazd busem na spotkanie modlitewne do Włocławka „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd o godz 8.00. Powrót tego samego dnia około 20.00. Cena 60 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd organizuje także parafia Matki Bożej Częstochowskiej. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie. Osoby, które pragną łączyć się z uczestnikami wydarzenia zapraszamy w sobotę po Mszy wieczornej na pół godzinną adorację krzyża i modlitwę.
 4. W sobotę 14 września planujemy spływ kajakowy rzeką Wkrą na zakończenie lata dla młodzieży oraz rodziców z dziećmi. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy pierwszoklasistów. Prosimy dzieci o przyniesienie przyborów szkolnych, które zostaną poświęcone. O godz. 12.30 Msza św. w intencji ojczyzny z okazji 80 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.
 6. Rodziców i młodzież, która w poprzednim roku rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy odprawianej o godz. 18.00. Spotkanie dla rodziców i młodzieży z klas 8, która dopiero rozpocznie dwuletnie przygotowanie, odbędzie się 22 września.
 7. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św., zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 16 września o godz. 19.00.
 8. W związku z przygotowaniami do odpustu i festynu parafialnego Michałki, który odbędzie się 29 września prosimy o wsparcie materialne. Do kancelarii i zakrystii można przynosić drobne rzeczy na loterię, można także ofiarować różne usługi, które będą cegiełką wspierającą loterię. Dzieci zapraszamy do programu „Mam talent”, w którym zaprezentują swoje talenty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w Odbędzie się także tradycyjny konkurs na najsmaczniejsze ciasto. W tym roku zostanie on podzielony na kategorię wypieków dzieci i dorosłych. Osoby chętne do pomocy przy festynie zapraszamy w środę na 19.15 na spotkanie organizacyjne.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? W zakrystii dzieci mogą odebrać obrazki „Ziarna”.
 10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 11. Do wieczności przeszli: Witold Szabłowski z ul. Harcerskiej, Helena Woźniacka z ul. Brzozowej, Jan Kociołek z ul. Ks. Popiełuszki, Piotr Myszkowski z ul. Reja. Wieczny odpoczynek…