Strona główna

Ogłoszenia 9.09.2018 r.

salwatorianie 8 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9 września 2018 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, na tacę. Są one przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 2. Wojciech i Ks. Hieronim dziękują za ofiary złożone na cele misyjne w Albanii i Tanzanii, które wyniosły 6130 zł i 13030 zł.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielane błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym.
 4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w czwartek św. Jana Chryzostoma
 • w piątek Podwyższenie Krzyża Świętego
 • w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Bolesną
 1. W środę spotkanie członków Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Ave Maria o godz. 18.30.
 2. W czwartek 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 różaniec, po nim procesja i Apel Jasnogórski. W tym dniu nie będzie adoracji przed Mszą św.
 3. Piastowski Klub Honorowych Dawców Krwi w ramach Festynu Rodzinnego zaprasza na Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 15 września w od 9.00 do 13.00 na parkingu Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ul. Żbikowskiej.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy pierwszoklasistów. Prosimy dzieci o przyniesienie przyborów szkolnych, które zostaną poświęcone.
 5. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św., zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 17.09 o godz. 19.00.
 6. 6 października rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie parafii.
 7. W związku z przygotowaniami do odpustu i festynu parafialnego Michałki, który odbędzie się 30 września prosimy o wsparcie materialne. Do kancelarii i zakrystii można przynosić drobne rzeczy na loterię, można także ofiarować różne usługi, które będą cegiełką wspierającą loterię. Zapraszamy także chętne dzieci do programu „Mini talent show”, w którym dzieci podczas festynu zaprezentują swoje talenty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w
 8. Przypominamy, że okazja do spowiedzi w naszym kościele codziennie ok. 15 min przed Mszą św. Z uwagi na mniejszą ilość kapłanów spowiedź podczas Mszy nie zawsze będzie możliwa.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. pierwsza odsłona nowego działu „Cztery strony kobiety”. Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki „Ziarna”.
 10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 11. Do wieczności przeszedł Mieczysław Sowiński z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek…