Strona główna

Ogłoszenia 9 czerwca 2024

salwatorianie 10 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 czerwca 2024 r.
10 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
• we wtorek Wsp. Św. Barnaby Ap.
• w czwartek Wsp. Św. Antoniego z Padwy
• w piątek Wsp. Bł. Michała Kozala Bp i Męczennika..
2. Nabożeństwa czerwcowe: w kościele codziennie o 17.30; na Placu Słonecznym o 19.30.
3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania rok 1 w poniedziałek o 18.45.
4. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Mszę Św. w poniedziałek 10 czerwca w ramach Mszy parafialnej o 18.00. Po Eucharystii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. We wtorek zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na spotkanie w domu zakonnym osoby dorosłe, które czytają i wykonują śpiewy podczas liturgii Mszy Św.
6. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w salce w środę po Mszy św. wieczornej.
7. W czwartek zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, o godz. 19.00 różaniec, procesja, zakończenie Apelem Jasnogórskim.
8. Jak już wspominaliśmy dwa tygodnie temu decyzją Księdza Prowincjała Salwatorianów, z dniem 30 czerwca pracę w naszej parafii kończy Ks. Przemysław Marszałek. Ks. Przemysławowi będziemy dziękować za Jego posługę w Piastowie w przyszłą niedzielę 16 czerwca podczas Mszy Św. o godz. 12.30. Jednocześnie informujemy, że od 1 lipca do naszej wspólnoty zakonnej i parafii został skierowany: ks. Damian Kokocha, neoprezbiter, który podejmie urząd wikariusza.
9. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniu 10 lipca. Zapisy w zakrystii. Koszt 150 zł.
10. Ks. Rafał zaprasza na wyjazd do Medjugorie od 28 lipca do 4 sierpnia, koszt 1900 zł. Zapisy również w zakrystii.
11. W ubiegłą niedzielę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej zebraliśmy 1450 zł. Bóg zapłać.
12. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Msza Św. w int. dobrodziejów naszego kościoła będzie odprawiona 14 czerwca o godz. 7.30.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi. Autorzy udowadniają że te tradycyjne kulty są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach. Dostępny jest także dodatek “Historia Kościoła” w cenie 12 zł. za egzemplarz. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
14. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.