Warszawska Pielgrzymka Akademicka

salwatorianie 9 sierpnia 2018

Zapraszamy do udziału w Warszawskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę w dniach od 5 do 14 sierpnia.

Dnia 5 sierpnia 2018 R. z kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie wyruszy salwatoriańska grupa ZIELONA Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. To już 35. raz Salwatorianie będą pielgrzymować z młodzieżą z Warszawy na Jasną Górę. Z racji przeżywanego Roku naszego Założyciela O. Franciszka Jordana, pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Nie wolno Ci spocząć!”.

W programie przede wszystkim, jak co roku, dawka gorącej modlitwy dla duszy oraz uzupełnienie zapasów radości poprzez śpiew i taniec. Nie zabraknie ciekawych gości, którzy opowiedzą o swoim życiu. Co roku na pielgrzymi szlak wyrusza z Warszawy ok. 500 osób. Dlatego jest to największa grupa pielgrzymkowa w Polsce prowadzona przez Salwatorianów.

Zapisy odbędą się w niedzielę 29 lipca po każdej Mszy świętej w parafiach prowadzonych przez Salwatorianów: parafia NMP Matki Zbawiciela w Warszawie przy ul. Olimpijskiej, a także w parafii św. Michała Archanioła w Piastowie przy ul. E. Orzeszkowej.

Zapisy będą trwać również w dniach 2-4 sierpnia od 9.00 do 19.30 w krużgankach kościoła akademickiego św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Jeśli ktoś jest z daleka można zapisać się pierwszego dnia na trasie pielgrzymki.

Zobacz więcej: zielona.sds.pl