Strona główna

Ogłoszenia 03 grudnia 2023

salwatorianie 2 grudnia 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 grudnia 2023 r.

1 niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiaj od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Mikołaja Bp.
 • w czwartek św. Ambrożego Bp. i DK
 • w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 1. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o 7.30.
 2. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Mszę Św. do kościoła w poniedziałek 4 grudnia o 18.00 w ramach parafialnej Mszy Św. Po Eucharystii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania rok I zapraszamy w poniedziałek na 18.00 na Mszę Św. i po niej na spotkanie. Rok II natomiast tak samo we wtorek.
 4. W piątek  w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 12.00 zapraszamy do kościoła na „Godzinę łaski”.
 5. W I czwartek miesiąca o 18.00. Msza Św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana, o świętość życia dla kapłanów  i o nowe powołania.
 6. Poświęcone opłatki można nabywać ze stolika z tyłu kościoła i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jeżeli ktoś potrzebuje większą ilość opłatków, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii.
 7. Przez czas Adwentu Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził zbiórkę żywności długoterminowej przeznaczoną dla osób potrzebujących. Pojemniki znajdują się z tyłu kościoła. Za ofiarne serce z góry dziękujemy.
 8. W przyszłą niedzielę dzieci z Dziecięcej Służby Maryi będą rozprowadzały stroiki świąteczne, dochód będzie przeznaczony na wyjazdy i potrzeby grupy. Serdecznie dziękujemy.
 9. 10 grudnia po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo, nasz chór parafialny odśpiewa Akatyst ku czci Najśw. Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Zapraszamy.
 10. Za tydzień w drugą niedzielę Adwentu rozpoczniemy rekolekcje przed Świętami Bożego Narodzenia. Poprowadzi je ks. Andrzej Drogoś – Magister Nowicjatu Salwatorianów z Bagna. Nauki rekolekcyjne oprócz niedzieli będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.30, dodatkowa Msza Św. o 9.30 i wieczorem o 19.00 z uwagi na wracających z pracy. Nie będzie Mszy Św. o 18.00 tylko o 19.00, to jest też wiadomość dla tych którzy mają zamówione intencje.
 11. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 12. Otrzymaliśmy podziękowanie od Zarządu Hospicjum Onkologicznego Św. Krzysztofa, którego woluntariusze kwestowali w naszym kościele dwa tygodnie temu. Nasza pomoc finansowa wyniosła 11214,84 zł. Bóg zapłać.
 13. Wizytę duszpasterską kolędę rozpoczniemy w tym roku zaraz po Świętach Bożego Narodzenia. 27, 28, 29 i 30 grudnia  przed południem od godz. 11.00 i będziemy chodzić do wieczora do godz. 20.00. Od 2 stycznia od godz, 16.30, ponieważ ferie zimowe w naszym województwie rozpoczynają się już praktycznie 13 stycznia, zależy nam by przed ich rozpoczęciem zasadniczą część kolędy zakończyć. Na stoliku z prasą, w gablocie i na stronie internetowej w tym tygodniu pojawi się plan kolędy. Aby zaprosić księdza w terminie wskazanym na planie, należy wrzucić do skarbony z tyłu w kościoła lub przekazać w kancelarii, najpóźniej na tydzień przed planowaną wizytą, kartkę z następującymi danymi: ulica, numer domu, nazwisko, nr tel. i ewentualnie zaznaczyć że tylko w godzinach popołudniowych (od której), Kartkę zgłoszenia można odciąć od planu kolędy lub zabrać ze stolika z prasą.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym rozpoczynamy cykl adwentowy. Naszym przewodnikiem będzie Św. Franciszek. Podążając za słowami:” Odbuduj mój Kościół” spróbują namówić redaktorzy Czytelników, by w swoich sercach zbudowali „stajenkę” na przyjście nadchodzącego Pana. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki „Ziarna”.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 16. Do wieczności odeszli Śp. Robert Cholerzyński z ul. Orzeskowej i Śp. Piotr Szczepanik z ul. Tysiąclecia. Wieczny odpoczywanie racz im dać Panie